14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu

9 kwietnia  2013 roku po raz kolejny pasjonaci języka niemieckiego ze szkół podstawowych spotkali się w przemyskiej „piątce”, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne i znajomość języka obcego.

Konkurs rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Ziober. Po krótkim powitaniu organizator- nauczyciel języka niemieckiego – pani Patrycja Gazda przedstawiła repertuar i zaproszonych gości, wśród których znalazły się szkoły z Ostrowa, Krasiczyna, Orzechowiec, Olszan i Bolestraszyc.

Celem tegorocznej edycji konkursu było propagowanie języka niemieckiego poprzez śpiew, a w szczególności podnoszenie umiejętności językowych.

Jury w składzie: Piotr Szelążek – nauczyciel muzyki i germanistki: Monika Niedźwiedź oraz Joanna Paczkowska oceniało walory głosowe, poprawność językową, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny wykonawców. Christine Stürmer, Yvonne Catterfeld, Nena, Annett Louisan i Rolf Zuckowski  to artyści najczęściej wybierani przez uczestników. Uczniowie, ambitnie podchodzili do interpretacji, tak trudnych nierzadko w wykonaniu, utworów. Zmaganiom konkursowym towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera, a wszystko odbyło się w pięknej scenografii.

Komisja po wysłuchaniu wszystkich zespołów i solistów udała się na obrady, a uczestnicy i ich opiekunowie zaproszeni zostali na poczęstunek. Po przerwie pani Patrycja Gazda zaskoczyła wszystkich dodatkową atrakcją konkursu, przygotowała krótki program artystyczny pt. „Wir leben in Europa, ohne Grenzen” Na chwilę zapomniano o napięciu i oczekiwaniu na rozstrzygnięcie konkursu.

Zwycięzców wyłoniono w kategorii solista i zespół. W związku z wysokim poziomem zaprezentowanych utworów, przyznano dodatkowo trzy wyróżnienia. Nagrodzono w kategorii:

Zespoły:

I miejsce-Justyna Milczanowska i Aleksandra Kozioł-Szkoła Podstawowa w Olszanach

II miejsce-Patrycja Kozioł i Kamila Kopciuch-SP nr 5

III miejsce-Mikołaj Wilk, Jakub Rodzeń, Dawid Łuc- SP w Ostrowie

Wyróżnieni soliści:

Magdalena Czech SP Bolestraszyce

Anna Jajkowska Olszany

Katarzyna Tokarz SP nr 5

III miejsce: Weronika Pęcek SP Bolestraszyce i Martyna Paszkiewicz- SP nr 5

II miejsce: Wiktoria Kurasz-SP w Krasiczynie i Weronika Benedyk- SP w Orzechowcach

I miejsce- Julia Kruk- SP w Krasiczynie

Dyplomy i upominki zostały ufundowane przez Goethe-Institut w Krakowie oraz Polskie Stowarzyszenie Języka Niemieckiego Oddział w Przemyślu

Opublikował:  | Data publikacji: 15-04-2013 12:07
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-04-2013 14:41