7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wielkie otwarcie Zamku Kazimierzowskiego

Ostatni raz sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego przyjmowała gości w lipcu 2011 roku, potem przez niecałe dwa lata zajmowali się nią fachowcy, którzy prowadzili prace modernizacyjne w obiekcie. W najbliższy piątek 22 marca sala ponownie przyjmie widzów, którzy będą mogli się przekonać jak bardzo się zmieniła ta najbardziej reprezentacyjna scena naszego Miasta i jej otoczenie. Już na początek działalności odbędą się tu przez trzy kolejne dni trzy imprezy: Dialog poezji i muzyki. Dwugłos w sprawach istotnych "Tryptyk rzymski" Jana Pawła II i "Traktat teologiczny" Czesława Miłosza z udziałem m.in. Andrzeja Seweryna i Włodzimierza Nahornego (22 marca); spektakle : „Oświadczyny" i "Niedźwiedź" w wyk. aktorów Teatru "Fredreum" (23 marca); premiera spektaklu teatralnego dla dzieci „Jak wyleczyć Smoka” w wyk. aktorów Sceny Komediowej Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK (24 marca).

 

22 marca, godz.19:00 
Z cyklu Zamkowe Teatralia 2013. Dialog poezji i muzyki. Dwugłos w sprawach istotnych "Tryptyk rzymski" Jana Pawła II i "Traktat teologiczny" Czesława Miłosza.

Czyta Andrzej Seweryn
Muzyka i opracowanie muzyczne Włodzimierz Nahorny

Gra Nahorny Sextet w składzie:
Włodzimierz Nahorny - fortepian
Anna Serafińska - śpiew
Henryk Gembalski - skrzypce
Wojciech Staroniewicz - saksofony
Mariusz Bogdanowicz - kontrabas
Piotr Biskupski – perkusja

Spektakl jest wyrazem fascynacji dwoma ważnymi tekstami. W mistrzowskim wykonaniu Andrzeja Seweryna przesłanie tych tekstów staje się niepowtarzalnym przeżyciem. Jest także okazją do słuchania Sextetu Włodzimierza Nahornego, którego muzyka nie jest ani tłem, ani uzupełnieniem, ale partnerem i współtwórcą tego niezwykłego dialogu słowa i muzyki.

 

23 marca, godz.18:00 
Spektakle : „Oświadczyny" i "Niedźwiedź" w wyk. aktorów Teatru "Fredreum"

Bilety w cenie 15 zł i 10 zł (ulgowy) do nabycia na godzinę przed spektaklem

 „Niedźwiedź” – spektakl premierowy. W „Niedźwiedziu” do opłakującej męża wdowy, przyjeżdża Smirnov. Jego celem jest odebrać dług zaciągnięty przez zmarłego. Sztuka jest pełna kłótni, utarczek słownych i niedopowiedzeń. Czy dług zostanie odebrany czy pójdzie w niepamięć? Czy groźba pojedynku skończy się  szczęśliwie? Zapraszamy do Teatru Fredreum na pierwszy po remoncie sali teatralnej, spektakl premierowy Teatru Fredreum, aby przekonać się jak zakończy się spór o niewygodny dług.

„Oświadczyny” – to nieprzypadkowe spotkanie młodych, na których drodze stają przeszkody – nie tylko majątkowe. Ta  jednoaktówka grana jest przez wiele teatrów zawodowych i amatorskich ze względu na znakomite studium charakterów i barwny, humorystyczny tekst. Antoni Czechow w swoich tekstach kreuje postacie wyraźne o bogatym życiu wewnętrznym. Na scenie cały wachlarz emocji - od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję. „Oświadczyny” i „Niedźwiedź” Czechowa to potężna dawka humoru na wysokim poziomie. To lektura obowiązkowa dla każdego wielbiciela teatru.

 

24 marca, godz.16:00 i 18:00
Premiera spektaklu teatralnego dla dzieci „Jak wyleczyć Smoka” w wyk. aktorów Sceny Komediowej Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w biurze Klubu „Niedźwiadek” Rynek 1 (tel. 16 678 46 91) oraz w sklepie „Musicland” ul. Serbańska 13 (tel. 16 675 01 82

 „Jak wyleczyć Smoka” to już piąty spektakl komediowy wyprodukowany samodzielnie przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Jest to ciepła, nie tylko dla dzieci, pełna morałów opowieść o odwadze, przyjaźni i uczciwości, zrealizowana w bogatych dekoracjach i pięknych kostiumach. Akcja bajki odbywa się na Dalekim Wschodzie i opowiada historię wędrówki małego chłopca o imieniu Tamaki do cesarskiego zamku. W trakcie podróży Tamaki spotyka przebiegłego Tygrysa, leniwego Niedźwiedzia i ciągle zaspanego misia Pandę, wszyscy oni prześcigają się w udzielaniu chłopcu porad. Jak przystało na samodzielną produkcję spektakl wyreżyserował pracujący w PCKiN ZAMEK Marek Rębacz, a występują aktorzy Sceny Komediowej Przemyskiego Centrum  Kultury i Nauki ZAMEK.

JPGNULL (106,82KB)

JPGNULL (97,91KB)

JPGNULL (1,66MB)

JPGNULL (114,24KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 20-03-2013 11:33
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 06-03-2014 12:41