9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyska obwodnica nagrodzona - "Liderem Malopolski 2012"

W poniedziałek 18 marca br. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień za Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce „Lider Małopolski 2012”. Miasto Przemyśl zostało wyróżnione tym tytułem za budowę wschodniej drogi obwodowej. Nagrodę odebrali Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Jacek Cielecki Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu.


Już po raz trzynasty Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski nagrodziło najbardziej wyróżniające się przedsięwzięcia. Wśród wyróżnionych samorządów oprócz Przemyśla znalazło się miasto Tarnów oraz Samorząd Województwa Małopolskiego. Kapituła Konkursu wyróżniła ponadto inne inicjatywy, a wśród nich między innymi: „Alvernia Studios” za utworzenie największej w Polsce wytworni filmowej, Grupę Integer.pl za stworzenie systemu pocztowego „InPost”. Wyróżnienie specjalne przyznane zostało Grupie „AZOTY” za stworzenie największego w Polsce i jednego z największych w Europie koncernów chemicznych.  
Konkurs ma za zadanie wyróżnienie najważniejszych przedsięwzięć o wymiarze społecznym przekładających się bezpośrednio na poprawę jakości życia mieszkańców. Miasto Przemyśl otrzymało w ubiegłych latach ten tytuł za:

  • „Najlepsze przedsięwzięcie Roku w Małopolsce. Lider Małopolski 2011” za realizację projektu "Rewitalizacji Parku Miejskiego w Przemyślu";
  •  „Najlepsze przedsięwzięcie Roku w Małopolsce. Lider Małopolski 2009” za remont zabytkowego „Domu Ogrodnika”;
  • „Najlepsze przedsięwzięcie Roku w Małopolsce. Lider Małopolski 2008” za Nowy Gmach Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej;
  • "Najlepsze przedsięwzięcie Roku w Małopolsce. Lider Małopolski 2007" za "Rewitalizację Placu Niepodległości w Przemyślu";
  • "Najlepsze przedsięwzięcie Roku w Małopolsce. Lider Małopolski 2006". za inwestycję "Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Przemyślu";
  • "Najlepsze przedsięwzięcie Roku w Małopolsce. Lider Małopolski 2005" za "Narciarską Trasę Zjazdową w Przemyślu".


Zrealizowane przez Miasto Przemyśl przedsięwzięcie pn. „Budowa wschodniej drogi obwodowej miasta Przemyśla łączącej drogę krajową nr 77 z drogą krajową nr 28” jest bardzo nowoczesną inwestycją komunikacyjną.  Jest to największe zadanie  zrealizowane na naszym terenie, które przyczyniło się do poprawy dostępności i jakości powiązań komunikacyjnych w mieście, wpłynęło pozytywnie na ochronę zabytkowej części miasta oraz podniosło jakość życia mieszkańców miasta i terenów przyległych.

Ponadto zrealizowana inwestycja poprawiła dostęp do terenów inwestycyjnych, atrakcji turystycznych oraz przejścia granicznego w Medyce będącego również granicą Unii Europejskiej. Prace budowlane na obwodnicy rozpoczęły się 15 października 2010r. i zakończyły się 15 października 2012r. Wykonawcą robót była firma „Mota Engil" Central Europe Sp. z o.o., natomiast nadzór nad inwestycją sprawowała firma Promost Consulting T. Siwowski Spółka Jawna. W dniu 9 listopada 2012r. uzyskano decyzje na użytkowanie od Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie, natomiast dzień później dokonano uroczystego otwarcia wschodniej drogi obwodowej miasta Przemyśla.

Podczas spotkania każdy z wyróżnionych miał możliwość prezentacji nagrodzonego przedsięwzięcia. O Mieście Przemyślu i ofercie inwestycyjnej oraz korzyściach płynących z wybudowanej drogi obwodowej mówili wspólnie Prezydent Choma oraz Dyrektor Cielecki.
 

JPGPrzemyśl nagrodzony - "Liderem Malopolski 2012" (2,02MB)

JPGPrzemyśl nagrodzony - "Liderem Malopolski 2012" (1,77MB)

JPGPrzemyśl nagrodzony - "Liderem Malopolski 2012" (2,02MB)

JPGPrzemyśl nagrodzony - "Liderem Malopolski 2012" (2,40MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 18-03-2013 18:43
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 06-03-2014 12:40