27 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W dniu 9 marca w hali POSiR w Przemyślu rozegrano turniej mini piłki siatkowej „PIĘTNASTKA CUP”.

Rozgrywki  te jednocześnie były drugim turniejem eliminacyjnym grupy centralnej woj. Podkarpackiego rozgrywek o Puchar Kinder Sport Plus w kategorii dwójek. W turnieju wystartowało 23 drużyny dwuosobowe. Rozgrywki podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap to rywalizacja w czterech grupach z których po trzy najlepsze Dryżyny awansowały do finału A ( miejsca 1-12), natomiast pozostałe skopały się w finale B (13-23). Turnieje finałowe rozegrano systemem brazylijskim – dwie porażki eliminowały z dalszej gry. W finale A wystąpiły trzy z czterech drużyn UKS 15 Przemyśl. Ekipa nr 1 i 2 które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach oraz drużyna nr 3 która w grupie zajęła miejsce drugie tuż za naszą dwójką.  Drużyna nr cztery rywalizowała w finale B. Podobnie ja w pierwszym turnieju w Leżajsku w półfinale spotkały się drużyny UKS 15 Przemyśl zespół I oraz UKS 15 Przemyśl II (który w ćwierćfinale ograł nasz zespół nr III). Z meczu półfinałowego tym razem zwycięsko wyszła nasza jedynka, w drugim półfinale zwycięstwo odniosła drużyna UKS Trójki Leżajsk I nad UKS SP 2 Leżajsk I. Mecz finałowy oraz mecz o trzecie miejsce to dominacja młodych siatkarek z Przemyśla, które łatwo ograły swoje przeciwniczki. Na duże słowa uznania zasługuje także ekipa piętnastki nr III, która zajęła ostatecznie miejsce szóste czym zapewniła sobie awans do rozrywek finałowych. W grupie B zwycięstwo przypadło drużynie UKS 15 Przemy IV.

Drugi turniej eliminacyjny to ostatnie zmagania w tej formule. Po podliczeniu punktów zdobytych w dwóch turniejach eliminacyjnych najlepsza siódemka tej grupy  awansuje do finału wojewódzkiego gdzie spotka się z najlepszymi drużynami grupy  północnej.

Po wstępnych obliczeniach zwycięstwo w grupie centralnej przypadło drużyna UKS 15 Przemyśl i  II, które  mają taką samą ilość punktów, do dalszych gier awansowała także ekipa UKS 15 III.

Turniej „PIĘTNASTKA CUP” jest imprezą organizowaną przez Szkolę Podstawową nr 15 oraz Uczniowi Klub Sportowy „15” w Przemyślu i rozgrywaną cyklicznie od 9 lat. Zawody te już na stałe wpisały się  kalendarz podkarpackiej siatkówki. Przyszłoroczna 10 edycja tego turnieju będzie miała rangę międzynarodową. Na turnieje przyjeżdżają drużyny, które gwarantują wysoki poziom rozgrywek czego dowodem może  być fakt iż  tegoroczne zwycięstwo gospodyń jest dopiero pierwszym triumfem  w historii tych rozgrywek.

Nasze drużyny grały w składach;  UKS 15 Przemyśl I – zwyciężczynie turnieju: Julia Wirth i Paulina  Żurawska, zespól nr II – trzecie miejsce – Emilia Popławska, Anna Szpyt, trójka – szóste miejsce – Sara Wiśniowska, Paulina Górniak oraz czwóreczka zwycięzca finału B – Emilia Kuźniar, Patrycja Cichocka i Justyna Kucab.

  

 

JPGTurniej mini piłki siatkowej „PIĘTNASTKA CUP”

Opublikował:  | Data publikacji: 12-03-2013 09:47
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 14-03-2013 09:51