2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych!

Obligacje Gminy Miejskiej Przemyśl zadebiutowały 6 marca na rynku Catalyst, jednym z czterech funkcjonujących na Giełdzie Papierów Wartościowych. Uroczystość debiutu odbyła się w siedzibie Giełdy. Statuetkę i dyplom z rąk przedstawiciela Zarządu Pana Andrzeja Szerszenia, odebrali Prezydent Miasta Robert Choma, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Bartmiński i Skarbnik Miasta Maria Łańcucka. Organizatora emisji, PKO Bank Polski reprezentował Edmund Cumber, Dyrektor Departamentu Finansowania Projektów Inwestycyjnych. W Przemyskiej delegacji na to wydarzenie znaleźli się także Posłowie na Sejm RP Piotr Tomański i Marek Rząsa, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele przemyskich firm, Przemyślanie mieszkający w Warszawie, dziennikarze pism i portali branżowych.

Prezentując przed gośćmi Przemyśl, Prezydent Robert Choma nawiązał do słów śp. Wojciecha Inglota: „Podział na Polskę A i B istnieje jedynie w głowach, a prawdziwy sukces nie zna takich kategorii”, podkreślając, iż  debiut, to także dowód, że nieistotne jest geograficzne położenie miasta, ale racjonalne i optymalne wykorzystanie jego atutów i takich właśnie nowoczesnych narzędzi finansowania, jakim są obligacje. Nie bez znaczenia jest także aspekt promocyjny obecności Przemyśla na Giełdzie.

Relację z całości wydarzenia możecie Państwo zobaczyć na stronach GPW Media.

Zapraszamy także do obejrzenia wywiadu z Prezydentem Miasta Przemyśla Robertem Chomą

 

.
CHARAKTERYSTYKA OBLIGACJI SERII D12, E12, F12, G12, H12, I12.

Podstawa emisji: Uchwała Nr 23/2012 Rady Miejskiej w Przemyślu z dnia 26.01.2012 r. w sprawie emisji obligacji, zmieniona Uchwałą Nr 138/2012 Rady Miejskiej w Przemyślu z dnia 28.06.2012 r.

Łączna wartość nominalna emitowanych obligacji: 24.420.000 zł (4.070.000 zł każda seria)

Liczba nabytych obligacji: 24.420 obligacji, w tym 4.070 obligacji serii D12, 4.070 obligacji serii E12, 4.070 obligacji serii F12, 4.070 obligacji serii G12, 4.070 obligacji serii H12, 4.070 obligacji serii I12.

Wartość nominalna obligacji: 1.000 zł

Cena emisyjna: równa wartości nominalnej

Środki pozyskane w wyniku emisji obligacji: 24.420.000 zł mają zostać przeznaczone na finansowanie wydatków inwestycyjnych na infrastrukturę drogową w ramach planowanego deficytu.

Oprocentowanie: WIBOR6M plus marża 1,85%

Wypłata odsetek: co pół roku.

JPGDebiut Przemyśla na rynku Catalyst

JPGDebiut Przemyśla na rynku Catalyst

JPGDebiut Przemyśla na rynku Catalyst

JPGDebiut Przemyśla na rynku Catalyst

JPGDebiut Przemyśla na rynku Catalyst

JPGDebiut Przemyśla na rynku Catalyst

JPGNULL

JPGDebiut Przemyśla na rynku Catalyst

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl