10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

FERIE W JEDENASTCE

"Są sprawy dla których czas znajdziemy zawsze"

FERIE W JEDENASTCE

Ferie to dla dzieci pora odpoczynku i nabrania sił do pracy w kolejnym semestrze. Wszystkie z utęsknieniem zawsze na nie czekają. W większości jednak uczniowie spędzają ten czas w domach, w miejscu zamieszkania, ponieważ ich trudna sytuacja materialna nie pozwala na korzystanie z licznych propozycji różnych organizacji. Nie brak na szczęście ludzi dobrej woli, tak, mam na myśli nauczycieli, tych samych którzy przecież wciąż coś robią "za" - za mało...., za krótko..., za tak wiele..., ale już nikt nie dopowie, że zawsze..., że bardzo..., że chętnie... i tak można wymieniać bez końca. Gdyby nie mocno bijące serca, altruizm i wzniosłe ideały, którymi kieruje się nauczyciel stawiając zawsze na celu dobro dziecka, smutna by była polska szkoła. Ba, brakowałoby jej osobowości.

W Szkole Podstawowej Nr 11 nauczyciele z własnej woli, chętnie poświęcając swój czas ciekawie zorganizowali uczniom pierwszy tydzień ferii zimowych. I nikt nie liczył minut, godzin, dni - w ogóle nikt niczego ani na nic nie liczył! Jedyne, co się liczyło to frekwencja dzieci i ich uśmiechnięte buzie. I jeśli o to chodzi, nikt z nas się nie przeliczył! Pozostając obiektywnie w metaforze liczenia - na nas zawsze można liczyć. Okazane dobro i szacunek powracają, a miłość rodzi miłość. Dla niektórych to trudne, ale w przypływie głębszej refleksji do zrozumienia. Życiem nauczycieli kierują ideały - czas pomóc im wznieść się na wyżyny.

RAJD PIESZY

Tegoroczne ferie rozpoczęły się dla uczniów naszej szkoły rajdem pieszym trasą: Pikulice - fort V Grochowce - Iwanowa Góra - Wapielnica - fort pomocniczy Kruhel Mały 3a - Zielonka - ul. Pasteura - Zniesienie - ul. Tatarska - kościół OO. Karmelitów - ul. Władycze, czyli ok. 14 km. Chętnym nie przeszkadzały trudne warunki atmosferyczne jak śnieg i deszcz - najważniejsza była ciepła, serdeczna atmosfera którą wprowadziła organizatorka rajdu, pani Małgorzata Banicka.

WYJAZD DO FUTOMY  - MŁODZIEŻOWE LABORATORIUM NAUKI

Dnia 12 lutego 2013 roku odbył się wyjazd do Futomy - malowniczej miejscowości w gminie Błażowa na tzw. NOC MŁODYCH ODKRYWCÓW. Wzięło w nim udział 77 uczniów naszej szkoły pod opieką: pani dyrektor Beaty Kosickiej-Siwak, pani Lucyny Babskiej, pani Elżbiety Oleszek, pani Anny Dryniak oraz przedstawicieli rodziców. Wszystko  w ramach projektu Młodzieżowe Laboratorium Nauki, który ma na celu propagowanie nauk ścisłych, nabywanie wiedzy z ich zakresu oraz umiejętności: liderskich, pracy w grupie oraz autoprezentacji. Koordynatorzy podkreślali, że ma on również za zadanie ułatwić start młodzieży w przyszłym życiu. 

Współpracę ze studentami i osobami odpowiedzialnymi za tenże projekt rozpoczęliśmy już w listopadzie dzięki nauczycielowi świetlicy, pani Lucynie Babskiej. Wtedy gościliśmy studentów w SP 11. I tym razem uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z zakresu czterech dziedzin: chemia, biologia, fizyka i robotyka. Zajęcia były tak zajmujące i interesujące, że nikt nie liczył upływającego czasu - każdy eksperymentował! Dzieci sterowały robotami, wykonywały eksperymenty chemiczne (wulkan, wir mleczny, kameleon, obraz na piance), na zajęciach z biologii mogły zobaczyć własne DNA oraz zabarwić białe kwiatki na dowolny kolor, dowiedzieć się jak działa jak robot renifer i co to jest ciecz magnetyczna, a podczas warsztatów z fizyki nie mogły się nadziwić, jak niemożliwe staje się możliwe. Zarówno prowadzący jak i opiekunowie byli pod wrażeniem, jak szybko dzieci chłoną nowe wiadomości i jak mądrze potrafią je przetwarzać. Wszyscy uczestnicy wyjechali z Futomy bardzo zadowoleni, pełni nowych pomysłów i zainspirowani nowymi działaniami.

KINO-FERIE 11-15 LUTEGO

Specjalnie dla naszych uczniów opiekunowie Samorządu Szkolnego - państwo Anna i Henryk Dryniak przygotowali ciekawą ofertę kinową, z której dzieci mogły skorzystać w pierwszym tygodniu ferii. W sali wyposażonej w sprzęt multimedialny z możliwością wyświetlania filmów 3D  widzowie czuli się jak w prawdziwym kinie, a doborowy repertuar cieszył się dość dużą frekwencją. Po każdym seansie filmowym uczniowie z entuzjazmem dyskutowali nad jego problematyką dając początek Szkolnemu Klubowi Filmowemu.

JPGNULL (493,66KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 25-02-2013 11:00
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-02-2013 11:03