1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podkarpacki Kongres Sportu Powszechnego

W piątek 15 lutego br. w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie - Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla wziął udział w Podkarpackim Kongresie Sportu Powszechnego zorganizowanym przez ministra sportu i turystyki Joannę Muchę. W wydarzeniu udział wzięli podkarpaccy parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele uczelni wyższych, klubów sportowych i stowarzyszeń zajmujących się upowszechnianiem sportu, a także dyrektorzy szkół i nauczyciele wychowania fizycznego.
Minister Mucha poinformowała, iż obecnie w  Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają zaawansowane prace nad kompleksowym programem zmian w polskim sporcie. Proponowane rozwiązania dotyczą zarówno sportu powszechnego, jak i wyczynowego. Spotkanie w Rzeszowie było jednym z cyklu 16, wojewódzkich tego typu spotkań. Podczas Kongresu wręczone zostały tytuły, wyróżnienia i medale ludziom zasłużonym dla sportu. Wśród laureatów znalazło się czterech Przemyślan: Przemysław Sienko, Przemysław Korobczak, Tomasz Schabowski oraz Jerzy Sadowski-Frączak.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl