11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Super Kolos dla Kapitana.

344 dni bez zawijania do portu rejsu "Darem Przemyśla", który przeszedł do historii jako trzeci w historii i pierwszy taki wyczyn dokonany przez Polaka, kapitana Henryka Jaskułę - ta historia poruszała wyobraźnię zarówno ponad trzydzieści lat temu, kiedy jacht przypłynął do Gdyni, jak i dzisiaj. Nie tylko za to osiągnięcie, ale i za całokształt dokonań żeglarskich, Kapituła Nagrody "Kolosy" postanowiła uhonorować kapitana Henryka Jaskułę honorową statuetką "Super Kolos 2012. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się 18 lutego br. w Przemyślu, w sali narad Urzędu Miejskiego.

Kapituła w uzasadnieniu zwróciła także uwagę na "podejmowanie przez laureata skrajnie trudnych wyzwań żeglarskich w realiach PRL, liczne rejsy załogowe o charakterze szkoleniowym oraz niezłomność w walce o utrzymywanie wysokich standardów etycznych". Nagroda została wręczona laureatowi przez innego znanego podróżnika - alpinistę Leszka Cichego. Wśród uczestników uroczystości znalazł się także pomysłodawca "Kolosów" Janusz Janowski i dziennikarz żeglarski Marek Słodownik. Kapitana Henryka Jaskułę, wspomnianych gości, przedstawicieli przemyskiego środowiska żeglarskiego witali w sali narad Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Jan Bartmiński. Przemyską żeglarską młodzież reprezentowała XIV Przemyska Harcerska Drużyna Wodna im. hm. Edwarda Heila. 

Po laudacji i wręczeniu wyróżnienia odbył się mini koncert na cześć kapitana i prezentacja zdjęć z rejsu i przywitania w Gdyni i Przemyślu. Wciąż można zobaczyć wystawę poświęconą samotnemu rejsowi dookoła Ziemi pt. "Nasz kapitan", która jest prezentowana w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Po południu w Klubie "Niedźwiadek" odbył się koncert zespołu szantowego "Port Przemyśl".

JPGWystawa w Muzeum Historii Miasta Przemyśla (569,45KB)

JPGKapitan w otoczeniu XIV Przemyskiej Harcerskiej Drużyny Wodnej (1,02MB)

JPGGratulacje Przewodniczącego Rady Miejskiej (655,75KB)

JPGWręczenie Super Kolosa przez Leszka Cichego (703,46KB)

JPGWystawa w Muzeum Historii Miasta Przemyśla (567,80KB)

JPGWspólne zdjęcie z członkami Kapituły nagrody (642,22KB)

JPGGratulacje od Prezydenta Miasta (577,11KB)

JPGSpotkanie w gabinecie Prezydenta Miasta (553,50KB)

JPGKapitan w otoczeniu XIV Przemyskiej Harcerskiej Drużyny Wodnej (698,27KB)

JPGWręczenie Super Kolosa przez Leszka Cichego (573,53KB)

JPGWspólne zdjęcie z członkami Kapituły nagrody (700,24KB)

JPGKapitan Henryk Jaskuła (510,08KB)

JPGKoncert zespołu "Port Przemyśl" (710,72KB)

JPGWręczenie Super Kolosa przez Leszka Cichego (612,23KB)

JPGUroczystość wręczenia Super Kolosa (830,51KB)

JPGLaudacja Kapituły nagrody (655,83KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 19-02-2013 11:18
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 06-03-2014 12:39