13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Żyj smacznie i zdrowo!

W dniu 7 lutego, w Gimnazjum nr 3, uczniowie klasy IIIa przy okazji wywiadówki zamykającej I semestr zainaugurowali akcję III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Żyj smacznie i zdrowo”. Odbyła się prezentacja zdrowej żywności połączona z degustacją przeróżnych potraw min. pasztetów warzywnych, sałatek i deserów własnoręcznie przygotowanych przez uczniów. Różnorodność potraw przyciągała uwagę rodziców, którzy nie szczędzili pochwał młodym kucharzom.

Celem programu jest przekazanie w atrakcyjnej formie zasad prawidłowego i smacznego odżywiania oraz zachęcenie uczniów do pierwszych eksperymentów w kuchni jak i zwrócenie uwagi na problemy społeczne, takie jak marnowanie żywności, energii i wody.

Uczniowie przygotowali również prezentację multimedialną, plakaty zgodne z ideą programu, które także będą brały udział w konkursie na najlepszy plakat o tematyce prozdrowotnej.

Koordynatorem akcji są nauczycielki: Aneta Demko i Jolanta Chmielewska.

Ta akcja to początek działań, które są przewidziane w terminie późniejszym.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl