6.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Międzynarodowe Spotkania Kulturalno-Integracyjne w Gimnazjum Nr 3

W ramach ,,Międzynarodowych Spotkań Kulturalno-Integracyjnych” dn. 8 lutego 2013r. w gościliśmy w  Gimnazjum nr 3 w Przemyślu, ul.Łukasińskiego 7  zespoły artystyczne: ,,Rusznyczok" i ,,Taym-Aut" z Centrum Twórczości Dziecka ”Galicja” we Lwowie. Organizatorami tej uroczystości byli: absolwentka  naszej  szkoły  pani Katarzyna Zajączkowska-Wołkow, pan Witalij Wołkow, panie pracujące w bibliotece szkolnej Katarzyna Paczkowska i Ewa  Maciołek.


Zespół pieśni i tańca ,,Rusznyczok"  to zespół składający się z dzieci i młodzieży, zaprezentował przed uczniowską publicznością ukraińskie tańce ludowe, muzykę i pieśni wokalne, podziwialiśmy również zdobione haftem ludowym  piękne stroje w których wystąpili.

Natomiast grupa tańca współczesnego „Taym-Aut” pokazała na scenie tańce współczesne i ciekawie skomponowane, dynamiczne układy choreograficzne Koncert wzbudził u publiczności zachwyt, podziw i uznanie.

Zakończył się wzajemnymi podziękowaniami, wręczeniem upominków i dyplomów a następnie wspólnym poczęstunkiem. Dyrekcja Gimnazjum nr 3 w Przemyślu oraz przedstawiciele Centrum Twórczości Dziecka „Galicja” we Lwowie zadeklarowali chęć dalszej współpracy międzynarodowej. Pani Vice-dyrektor Łucja Malawska podkreśliła, iż jest przekonana, że to spotkanie zaowocuje w przyszłości kolejnymi odwiedzinami i wzajemną polsko-ukraińską współpracą w dziedzinie kultury.

A wieczorem tego samego dnia odbyła się w nasze szkole wcześniej zaplanowana II Edycja Spotkań Tanecznych „Miszmasz Dance!” czyli święto tańca w naszej szkole. Spotkanie to miało międzynarodowy charakter, gdyż zaproszenie przyjęły także zespoły taneczne z Ukrainy: „Rusznyczok” (tańce ludowe) oraz „Taym-Aut” (taniec współczesny)  z Centrum Twórczości Dziecka we Lwowie.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl