10.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

73. rocznica deportacji na Sybir

Po raz kolejny Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Urząd Miejski w Przemyślu, PCKiN "Zamek i Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "X D.O.K" zaprosili mieszkańców Przemyśla do udziału w akcji "Zapal znicz wywiezionym", którą przypomniano 73. rocznicę deportacji na Sybir. 

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele Świętej Trójcy i modlitwa przy tablicy Sybiraków umieszczonej w murze kościoła. Była to też okazja do wręczenia medali i odznaczeń Sybirakom oraz osobom wspierającym działalność Związku. Uczestnicy akcji tradycyjnie od kilku lat dla przypomnienia wydarzeń z 10 lutego 1940 roku zapalają znicze na nieczynnej rampie kolejowej na Bakończycach. W tym roku program akcji uzupełnił także "Wieczór wspomnień Sybiraków" w sali widowiskowej PCKiN .

JPGUroczystości przy kościele św. Trójcy

JPGUroczystości przy kościele św. Trójcy

JPGNieczynna rampa kolejowa na Bakończycach

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl