11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie opłatkowe Kresowian

Tegoroczne spotkanie opłatkowe, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich w Przemyślu, zostało zorganizowane w dniu 19 stycznia br. w restauracji „Domek Ogrodnika”. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście, których bardzo serdecznie powitał Prezes Stowarzyszenia Tadeusz Król. Wśród gości znaleźli się Mer Mościsk Sergiej Storożuk,  Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych Robert Gawlik, Dyrektor Zakładu Karnego w Medyce ppłk Edmund Matrejek, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu Tomasz Dziumak, Ks. Mariusz Konopka z Kościoła pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Mościskach oraz  tradycyjnie delegacja Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej w Mościskach z Prezesem Towarzystwa Andrzejem Miciakiem.
Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich w Przemyślu Tadeusz Król podziękował wszystkim za całoroczny trud umacniania więzi z Polakami mieszkającymi w Mościskach oraz wyraził szacunek dla ich działań dotyczących kultywowania tradycji i kultury polskiej. Wszystkim złożył najlepsze życzenia na nowy 2013 r. Wręczył również, na ręce Pana Pełnomocnika, dyplom przyznający honorowe członkostwo w Stowarzyszeniu Panu Prezydentowi Przemyśla.
Niespodziankę sprawił Pan Dyrektor Zakładu Karnego w Medyce,  który przekazał 10  paczek świątecznych o łącznej wartości 700 zł., przygotowanych przez pracowników Zakładu. Paczki te zostały przeznaczone  dla  ministrantów w polskim kościele w Mościskach. Dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie z udziałem Jana Nowakowskiego i Teresy Kuczery-Król, wspomnienia i rozmowy przy świątecznym stole tworzyły niezapomnianą atmosferę i serdeczny nastrój, który panował do końca tego świątecznego wieczoru.

JPGSpotkanie opłatkowe w dniu 19.01.2013 r.

JPGSpotkanie opłatkowe w dniu 19.01.2013 r.

JPGSpotkanie opłatkowe w dniu 19.01.2013 r.

Opublikował:  | Data publikacji: 05-02-2013 09:57
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-05-2014 13:43