12.8 °C
×

Lekkoatletyka - Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

W ostatni weekend stycznia w Spale  odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów /roczniki 94 - 95/ i Juniorów Młodszych /roczniki 96 - 97/ w lekkiej atletyce. W zawodach startowało  903 zawodników z ponad 300 klubów. Ustanowiono cztery rekordy Polski i uzyskano wiele  wartościowych wyników. W zawodach startowało 10 zawodników przemyskiego "Tempo 5".

W kategorii juniorów w biegu eliminacyjnym na 400m Wyka Weronika z czasem nowego halowego rekordu życiowego /58,06s/ weszła do finału B z piątego miejsca. Można mówić o pechu gdyż  od finału A dzieliła ją jedna setna sekundy. W biegu finałowym ustanowiła kolejną życiówkę wynikiem 57,56s i zajęła szóstą lokatę. W tej samej kategorii wiekowej Lech Podhalicz był 15 na 200m /23,05 s/ a Paweł Chabko 22 na 1500m /4,21,70/.

W kategorii juniorów młodszych najlepiej spisała się Gwiazda Alicja, która wynikiem 16,33,68min. zajęła szóste miejsce w chodzie na 3000m. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na następujacych pozycjach: