2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obejrzyj serial o przemyskim muzeum w TVP Rzeszów

We wtorek 29 stycznia br. o godz. 18.15 TVP Rzeszów rozpocznie emisję pięcioodcinkowego filmu pt. „Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej”, którego scenarzystą i realizatorem jest red. Jan Miszczak. Film ukazuje najciekawsze eksponaty spośród ćwierć miliona obiektów, zgromadzonych w bogatych zbiorach tej liczącej ponad sto lat placówki. Wśród nich m. in. unikatową gemmę bizantyjską, pierwszy i najcenniejszy eksponat, znaleziony w niezwykłych okolicznościach. W tej ciekawej filmowej opowieści o muzeum zasłużonym dla regionu i kultury polskiej, jak w soczewce odbija się wielokulturowość Ziemi Przemyskiej i jej bogate dziedzictwo, które Polacy przez wieki tworzyli tu wspólnie z Żydami, Rusinami i ludźmi innych narodowości. Oglądając film widz odnosi wrażenie, jakby uczestniczył w swoistym widowisku, które pozwala zanurzyć się w przeszłości. Ogląda nie tylko wystawy znajdujące się w gmachu głównym MNZP i jego oddziałach, ale także pracownie, zasobną bibliotekę, a nawet przepastne magazyny, do których wstęp mają tylko nieliczni.


Następne odcinki, na które podzielono film dla potrzeb telewizji, będą prezentowane w cztery kolejne wtorki (5, 12, 19 i 26 lutego) o tej samej porze (18.15).

JPGObejrzyj serial o przemyskim muzeum w TVP Rzeszów

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl