2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PCKiN zaprasza.

Z cyklu „Barwy Bluesa” koncert zespołu DAVE ELLIS BLUES BAND

termin: 20 stycznia, godz.18:00 (bilet - 15 zł ), Klub „Niedźwiadek” - Rynek 1

Dave Ellis to charyzmatyczny gitarzysta, wokalista oraz kompozytor, od blisko 25 lat obecny na brytyjskiej, europejskiej i amerykańskiej scenie bluesowej. Na gitarze zaczął grać w wieku 9 lat. Swój pierwszy koncert zagrał w 1983 roku, kiedy miał 17 lat. Od tego czasu prowadzi swój własny zespół, gra koncerty solowe, a także w duecie z wirtuozem gitarowej techniki "slide" - Papa George'em.

 

Dave Ellis ma na swoim koncie występy na wielu prestiżowych festiwalach bluesowych Europy. Został zaproszony przezsłynnego Buddy Guya do supportowania jego koncertów. Nagrał jedenaście albumów solowych. Każdy z nich był entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność i krytyków.

Jego nowe koncerty po Polsce to dwuczęściowy spektakl. Pierwsza część akustyczna, druga z elektrycznym zespołem, w skład którego wchodzą polscy muzycy Łukasz Gorczyca - gitara basowa i Tomek Dominik lub Bogdan Tchórzewski (ex Bajm) - perkusja.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl