Betlejemskie Światełko trafiło na Ukrainę

 

W piątek 4 stycznia br. przemyscy Harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju na Ukrainę. W Domu Kultury w Niżankowicach odbyła się uroczystość z udziałem samorządowców z Polski i Ukrainy. Przemyską delegację reprezentowali Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla wraz z Janem Bartmińskim Przewodniczącym Rady Miejskiej w Przemyślu oraz Jan Pączek Starosta Przemyski wraz ze swoim zastępcą Markiem Kudłą i Ryszardem Adamskim Przewodniczącym Rady Powiatu Przemyskiego. Byli obecni również przedstawiciele Konsulatu RP we Lwowie, Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województw oraz Wójtowie Gmin Powiatu Przemyskiego. Stronę ukraińską reprezentował Wołodymyr Horbowy Starosta Starosamborski oraz przedstawiciele samorządu Niżankowic.
 
Podczas spotkania nie zabrakło wspólnej modlitwy, kolędowania i dzielenia się opłatkiem oraz prosforą, które poświęcone zostały przez kapłanów. Chór z Gminy Medyka przygotował kilka staropolskich kolęd, które przeplatane były pastorałkami śpiewanymi przez chór z Niżankowic. Światełko na ręce ukraińskich harcerzy przekazał Jan Pączek.
 
Betlejemskie Światło Pokoju jest coroczną akcją organizowaną przez harcerzy przed Świętami Bożego Narodzenia. Akcja ta zapoczątkowana została przez austriackie media w 1986 roku, do Polski trafiła ona w 1991 roku, a jej koordynatorem jest Związek Harcerstwa Polskiego. Ten Ogień symbolizujący: ciepło, pokój i nadzieję przekazywany jest ludziom na całym Świecie. Z rąk harcerzy Światełko Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem przekazywane jest w każdy zakątek naszego kraju. Po raz kolejny zostało przekazane na Ukrainę.

JPGBetlejemskie Światełko trafiło na Ukrainę (603,00KB)

JPGBetlejemskie Światełko trafiło na Ukrainę (465,01KB)

JPGBetlejemskie Światełko trafiło na Ukrainę (696,90KB)

JPGBetlejemskie Światełko trafiło na Ukrainę (647,77KB)

JPGBetlejemskie Światełko trafiło na Ukrainę (577,91KB)

JPGBetlejemskie Światełko trafiło na Ukrainę (631,02KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 07-01-2013 11:20 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 06-03-2014 12:39

Na skróty