6.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie w Kresowych Mościskach

Sobota, 8 grudnia br., była bardzo miłym i radosnym dniem dla Polaków mieszkających w Mościskach. Zjawili się tam bowiem goście z Przemyśla z prezentami świątecznymi dla rodzin polskich, mikołajowymi upominkami dla dzieci i najlepszymi życzeniami dla wszystkich z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wśród gości byli m.in. Pan Piotr Tomański - poseł na Sejm, Pani Ewa Sawicka i Pan Tomasz Schabowski – radni miasta Przemyśla, Pan Tomasz Dziumak - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego oraz Pan Tadeusz Król - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich w Przemyślu.
Członkowie Stowarzyszenia znając trudną sytuację materialną wielu polskich rodzin w Mościskach, przygotowali dla nich paczki świąteczne w ilości 54. Zbiórka darów, z których przygotowano paczki, odbywała się w dniach 23 i 24 listopada w 4 marketach w Przemyślu. Rodziny, które otrzymały świąteczne paczki, były bardzo wdzięczne za pamięć o nich oraz okazaną dobroć. Dla członków Stowarzyszenia było to kolejne przedsięwzięcie na rzecz Polaków z Kresów wynikające z głębokiego szacunku dla rodaków oraz  tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl