10.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Poezja w Bibliotece

W dniu 8 grudnia w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się 26. edycja Turnieju Wierszy Jednego Poety, bardzo ważnej i wartościowej imprezy skupiającej miłośników literatury i pięknego słowa. Podstawową ideą Turnieju jest popularyzacja współczesnej poezji polskiej, a główna część imprezy to konkurs recytatorski, którego uczestnicy prezentują wiersze autora w jego obecności. Pomysł Turnieju narodził się w połowie lat 80-ych, a pierwszym zaproszonym poetą był Jerzy Harasymowicz.

Bohater tegorocznej edycji to Jerzy Kronhold, poeta związany z „nową falą”, także reżyser teatralny i dyplomata, mieszkający obecnie w Cieszynie. Wysłuchał swoich wierszy w wykonaniu trzydziestu recytatorów z Przemyśla, Lubaczowa i Jarosławia. W jury zasiedli ponadto: Krzysztof Lisowski, znakomity poeta, redaktor Wydawnictwa Literackiego w Krakowie, oraz panie Barbara Łapka i Ewa Dziewulska. 

Pierwsze nagrody otrzymali: Karolina Abramowicz z Lubaczowa oraz Gabriel Dubiel i Maciej Jędruch z Przemyśla, drugie nagrody przyznano Piotrowi Raganowiczowi-Macinie z Przemyśla oraz Gabrieli Bury, Janowi Mazepie i Alicji Skibickiej z Lubaczowa. Trzecie nagrody otrzymali: Katarzyna Lis i Natalia Pelc z Jarosławia oraz Michał Kurek i Magdalena Zarembska z Lubaczowa.

 

tekst: Ewa Lis

zdjęcia: Adam Podulka

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl