13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Poezja w Bibliotece

W dniu 8 grudnia w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się 26. edycja Turnieju Wierszy Jednego Poety, bardzo ważnej i wartościowej imprezy skupiającej miłośników literatury i pięknego słowa. Podstawową ideą Turnieju jest popularyzacja współczesnej poezji polskiej, a główna część imprezy to konkurs recytatorski, którego uczestnicy prezentują wiersze autora w jego obecności. Pomysł Turnieju narodził się w połowie lat 80-ych, a pierwszym zaproszonym poetą był Jerzy Harasymowicz.

Bohater tegorocznej edycji to Jerzy Kronhold, poeta związany z „nową falą”, także reżyser teatralny i dyplomata, mieszkający obecnie w Cieszynie. Wysłuchał swoich wierszy w wykonaniu trzydziestu recytatorów z Przemyśla, Lubaczowa i Jarosławia. W jury zasiedli ponadto: Krzysztof Lisowski, znakomity poeta, redaktor Wydawnictwa Literackiego w Krakowie, oraz panie Barbara Łapka i Ewa Dziewulska. 

Pierwsze nagrody otrzymali: Karolina Abramowicz z Lubaczowa oraz Gabriel Dubiel i Maciej Jędruch z Przemyśla, drugie nagrody przyznano Piotrowi Raganowiczowi-Macinie z Przemyśla oraz Gabrieli Bury, Janowi Mazepie i Alicji Skibickiej z Lubaczowa. Trzecie nagrody otrzymali: Katarzyna Lis i Natalia Pelc z Jarosławia oraz Michał Kurek i Magdalena Zarembska z Lubaczowa.

 

tekst: Ewa Lis

zdjęcia: Adam Podulka

JPGNULL (1,78MB)

JPGNULL (2,45MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 14-12-2012 09:51
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 09-07-2013 23:33