12.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Współczesny Korczakowiec" wśród nas

Pan Dariusz Lasek Kierownik Świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "Przystań" w Przemyślu "Współczesnym Korczakowcem" !!!!

27 listopada uroczyście podsumowano ogólnopolski konkurs „Współcześni Korczakowcy są wśród nas”, zorganizowanego z inicjatywy legnickiego oddziału TPD przy współpracy Zarządu Głównego TPD w Warszawie oraz Redakcją „Płomyczka”. Jednym z ośmiu laureatów z całej Polski, którzy otrzymali tytuł "Współczesnego Korczaka" został Pan Dariusz Lasek Kierownik Świetlicy TPD Przystań w Przemyślu.

Celem konkursu było odnalezienie i popularyzacja osób m.in. społeczników, szlachetnie zasłużonych w działalności dla dobra dzieci. Przez blisko rok do biura TPD nadchodziły karty, przedstawiające sylwetki osób, realizujących ideę Starego Doktora. W czerwcu br. zakończył się I etap konkursu, w trakcie którego nagrodzono osoby, które typowały i zgłaszały „Współczesnych Korczakowców” (wykonały karty zgłoszeniowe). Pod koniec listopada poznaliśmy sylwetki wyróżnionych przez Komisję Konkursową oraz osób nominowanych do tytułu „Współczesnego Korczakowca”. Sylwetki wraz z krótkim biogramem opublikowane zostaną w formie tytułowego albumu, złożonego z nadesłanych kart oraz w biuletynie informacyjnym TPD Legnica „Nade wszystko Dziecko 2013”.

Wyróżnieni i nominowani otrzymali akty nadania i nominacji do tytułu, które wręczył członek Prezydium Zarządu Głównego TPD w Warszawie Zygmunt Nowaczyk oraz członek ZG TPD Kazimierz Pleśniak.

 

JPGPan Dariusz Lasek "Współczesnym Korczakowcem"

JPGPan Dariusz Lasek "Współczesnym Korczakowcem"

JPGPan Dariusz Lasek "Współczesnym Korczakowcem"

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl