8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Stowarzyszenie Projekt: Polska zaprasza na „Lampiony Wolności”

Stowarzyszenie Projekt: Polska zaprasza na „Lampiony Wolności”
- kulminację wydarzeń związanych z obchodami 64 rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela.

W sobotę 8 grudnia, o godz. 17.00 na Kopcu Tatarskim w Amfiteatrze na Zniesieniu wypuszczone zostaną „Lampiony Wolności”. Chcemy w ten niezwykły i widowiskowy sposób dać czytelny znak solidarności z osobami, których prawa człowieka są wciąż łamane, oraz wesprzeć tych, którzy o te prawa walczą.
Tego samego dnia, o godzinie 15.00, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, otworzymy obchody prezentując filmy dot. Praw człowieka i ich łamania w Państwach byłych Republik Radzieckich.
Stowarzyszenie Projekt: Polska, chcąc uczcić podpisanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka z dnia 10 grudnia 1948, już po raz czwarty organizuje „Lampiony Wolności”. Jak dotąd odbywały się one w Krakowie i Poznaniu, gromadząc tysiące uczestników. W tym roku by przybliżyć problem łamania praw człowieka na Białorusi i Ukrainie wypuścimy balony w miejscowościach przygranicznych - Kuźnicy Białostockiej i Przemyślu (08.12.2012 r.).

Pamiętajmy, że prawa człowieka łamane są nie tylko w Azji, Afryce czy na Bliskim Wschodzie, ale także tuż za granicami Naszego Kraju !

Więcej informacji:
www.lampionywolnosci.pl
https://www.facebook.com/events/385656554845495/

Arkadiusz Południak
Tel: 604241875
apoludniak@projektpolska.pl


Projekt: Polska to środowisko gromadzące ludzi, którzy chcą uczestniczyć w życiu publicznym przyczyniając się do budowy Polski otwartej, gotowej do podjęcia wyzwania szybkiej modernizacji. Projekt: Polska jest ogólnopolską platformą, która daje młodym ludziom szanse profesjonalnego, nie partyjnego, przygotowania do uczestnictwa w życiu publicznym. To również platforma, która da możliwość pokoleniu profesjonalistów, którzy weszli w życie zawodowe po 1989 roku, do wykorzystywania swoich doświadczeń w sprawach społecznych i przekazywania swojej wiedzy ludziom młodym. Projekt: Polska chce gromadzić liderów organizacji pozarządowych w taki sposób, aby głos sektora pozarządowego silniej przyczyniał się do zmian w kraju.

Cytaty:

Piotr Wolak – 20 l., koordynator akcji w Przemyślu – szczególnie zależy nam na udziale ludzi młodych, którzy często nie mają świadomości tego czym są prawa człowieka oraz jak ważne jest ich przestrzeganie. Chcemy aby nasza akcja miała wymiar nie tylko symboliczny, ale też edukacyjny, dlatego cieszymy się bardzo z zaangażowana harcerzy i Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej. Filmy, które będą prezentowane na PWSW przed wypuszczeniem lampionów pozwolą zrozumieć tragiczną sytuację osób represjonowanych za naszymi granicami.

Arek Południak – 29 l., przewodniczący przemyskiego koła Projektu: Polska – w tym roku chcemy szczególnie zwrócić uwagę na nasze najbliższe sąsiedztwo. Dlatego członkowie Projektu: Polska przyjeżdżają do Przemyśla z Wrocławia, Opola, Katowic i Krakowa, zamiast wypuszczać lampiony u siebie. W całym kraju od 1. grudnia organizujemy cykl imprez mających nagłośnić problem łamania praw człowieka na Ukrainie i Białorusi, ale w sobotę wszyscy przyjadą tutaj, aby wypuszczenie w niebo lampionów przy granicy z Ukrainą miało wymiar symboliczny.

 

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 03-12-2012 08:57
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 21-02-2013 15:39