Rankingi

Rok 2013

 • Miasto Przemyśl zajęło I miejsce w Polsce w Rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” za Wydatki na Infrastrukturę Techniczną w 2012 roku.  Oto wyniki tego rankingu.
 • Miasto Przemyśl otrzymało tytuł "Lidera Samorządności w Województiwe Podkarpackim w 2013 roku" Przyznane przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych oraz Tygodnik Regionalny "Nowe Podkarpacie" 

Rok 2012

 • Przemyśl zajął III w  Kategorii Gmina Miejska - Złotej 100 Gmin Podkarpacia w Rankingu Aktywności Gospodarczej. Ranking przygotowują od wielu lat wspólnie Gazeta Codzienna "Nowiny" oraz Wyższa Szkoła Zarzadzania w Rzeszowie. Oto wyniki tego rankingu
 • Miasto Przemyśl zajęło pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu podsumowującym wykorzystanie funduszy unijnych w latach 2007 – 2011 przez polskie gminy. Oto wyniki tego rankingu.
   
 • Wysoka 2 pozycja Przemyśla w Rankingu Samorządów przygotowywanego przez dziennik Rzeczpospolita. Nasze Miasto wypadło znakomicie w zestawieniu gmin najskuteczniej pozyskujących fundusze unijne (Europejski samorząd - ranking wykorzystania funduszy unijnych), w kategorii miast na prawach powiatu zajęliśmy 2 miejsce. Oto wyniki tego Rankingu.

Rok 2011

 • Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma znalazł się wśród 25 ocenianych włodarzy miast, którzy przeszli do drugiej rundy plebiscytu organizowanego przez Tygonik "Newsweek". Sprawdź szczegóły tego Rankingu.
   
 • W kategorii „Powiaty grodzkie” Miasto Przemyśl zajęło drugą pozycję, a w kategorii oceniającej wartości dotacji UE w przeliczeniu na jednego mieszkańca Przemyśl zajął I miejsce. Opracowanie przygotowane zostało przez Tygodnik "Wspólnota".  Sprawdź szczegóły Rankingu.
   
 • Według rankingu „Złota Setka Gmin 2011”, przygotowanego wspólnie przez Wyższą Szkołę Zarządzania w Rzeszowie i Gazetę Codzienną „NOWINY”Przemyśl jest jednym z najaktywniejszych miast. Brano pod uwagę kilka wskaźników m.in. dochody ogółem oraz własne, wydatki  oraz wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na 1 mieszkańca, co pozwoliło zająć naszemu miastu 3 miejsce wśród podkarpackich miast i 9 wśród wszystkich podkarpackich gmin.  Ostateczne wyniki sformułowane zostały w oparciu o dane finansowe jednostek samorządu terytorialnego za rok 2010. Sprawdź szczegóły Rankingu.
   
 • W rankingu samorządowych inwestycji przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita", Przemyśl zajął wysokie, trzecie miejsce w grupie miast na prawach powiatu. Sprawdź szczegóły Rankingu.

 

Rok 2010

 • Miasto Przemyśl zajęło IV miejsce w rankingu miast najbardziej atrakcyjnych dla biznesu w kategorii miast 50-150 tys. mieszkańców. Ranking przygotowany przez miesięcznik gospodarczy "FORBES" - 2010 rok. Przemyśl miastem atrakcyjnym dla biznesu
Opublikował(a):  Data publikacji: 22-11-2012 11:14 Modyfikował(a): Rafał Porada Data modyfikacji: 05-03-2015 07:39

Na skróty