25 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rusza SZLACHETNA PACZKA 2012

W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie – od 16 listopada na www.szlachetnapaczka.pl możesz wybrać jedną z nich i przygotować konkretną pomoc. Teraz Ty możesz zostać bohaterem i zmieniać świat na lepsze.

16 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę.

SZLACHETNA PACZKA pomocą obejmie około 12 tys. rodzin, czyli ponad 50 tys. osób w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin nie jest jeszcze znana, bo w całym kraju trwa odwiedzanie ubogich rodzin przez wolontariuszy. Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, czyli SuperW, poznają sytuację rodzin i konkretne potrzeby. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać konkretną rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

Hasło Szlachetnej Paczki 2012, „Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze" – to zachęta do wyjścia z tłumu, by wreszcie zmienić otaczający nas świat. Bohaterstwo polega na przekroczeniu swoich spraw i zaangażowania się na rzecz innych. - Dążymy do świata, w  którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć. – mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca SZLACHETNEJ PACZKI – Chodzi o to, żeby przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się. My w Paczce już to robimy, teraz zapraszamy, żeby zmieniać świat razem z nami!

SZLACHETNA PACZKA organizowana jest po raz dwunasty. Tylko w ubiegłym roku wartość pomocy przekazanej w paczkach przekroczyła 18 mln zł. W akcję zaangażowało się prawie 150 tys. darczyńców, w tym wiele znanych osób -  Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcji pobłogosławił także Ojciec  Święty, Benedykt XVI.

Co wydarzy się w tym roku?

17 listopada    otwarcie bazy SZLACHNEJ PACZKI – każdy będzie mógł wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę

5 grudnia        paczkę przygotuje Para Prezydencka

8-9 grudnia    w całej Polsce otworzymy magazyny, do których darczyńcy będą przywozić paczki, a wolontariusze  
                      zawozić je do rodzin
 
Jak możesz pomóc?

• wybierz na www.szlachetnapaczka.pl jedną z potrzebujących rodzin z PRZEMYŚLA i przygotuj dla niej wyjątkową pomoc – paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy
• wyślij SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT),
• przekaż 1% na Paczkę– nr KRS 00 00 05 09 05.

 

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 20-11-2012 09:58
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 21-02-2013 15:39