2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odzyskanie zakrystii kościoła św. Katarzyny w Mościskach

W środę 24 października 2012 r. odbyła się w Mościskach uroczysta Msza św. dziękczynna z okazji odzyskania przez tamtejszą parafię rzymsko-katolicką zakrystii kościoła św. Katarzyny, o co zabiegano przez 20 ostatnich lat.
Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości zarówno z Przemyśla jak i Mościsk, wśród nich Konsul Generalny RP we Lwowie oraz Prezydent Miasta Przemyśla. Przybyli też prezesi organizacji polonijnych oraz mieszkańcy Mościsk.

W tym ważnym dla wszystkich Polaków w Mościskach wydarzeniu brał również udział Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich w Przemyślu inż. Tadeusz Król. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę  Stowarzyszenia w podtrzymywaniu polskości  w tym rejonie.

 

Artykuł i zdjęcia na stronie parafii w Mościskach >>>

 

JPGOd lewej: Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla, Tadeusz Król Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich oraz Proboszcz ks. Władysław Derunow

JPGWystąpienie Prezesa Tadeusza Króla

JPGWpis do Księgi Pamiątkowej

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl