15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sprichst du deutsch? - Niekonwencjonalne zajęcia języka niemieckiego w SP nr 5

22 października zawitał do Szkoły Podstawowej nr 5 kolorowy samochód, oznakowany logo Deutsch Wagen Tour. Na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego-pani Patrycji Gazdy, przyjechała nim z Krakowa moderatorka DWT- pani Joanna Lay, która przeprowadziła warsztaty z około pięćdziesięcioma uczniami. Gościnnie w spotkaniu  uczestniczyła Pani Renata Kochanowicz – Kierownik Referatu Oświaty Wydziału Edukacji w Przemyślu.

Deutsch Wagen Tour to projekt, którego celem jest popularyzacja języka niemieckiego, zwiększenie motywacji uczniów do jego nauki oraz inspirowanie nauczycieli do zastosowania nowoczesnych metod kształcenia. Warto podkreślić, iż SP 5 jest jedyną placówką w Przemyślu, gdzie wszystkie oddziały klas IV-VI uczą się dwóch języków obcych.

Warsztaty poprzedził występ artystyczny dzieci. Tematem przewodnim była Europa, która pomimo różnorodności ras, kultur, obyczajów i języków, jest miejscem jednoczącym wszystkie dzieci; miejscem, w którym powinna panować zgoda, harmonia, wzajemny szacunek, a granice są zupełnie niepotrzebne.

Następnym punktem programu była prezentacja multimedialna na temat inicjatyw podejmowanych w szkole w celu promowania języka niemieckiego. Potem rozpoczęły się zajęcia z gościem. Dzieci w bardzo przyjemny sposób przyswajały i utrwalały słownictwo, poprzez różnorodne zabawy ruchowe, rywalizację i wzajemny doping. Czwartoklasiści świetnie bawili się chustą animacyjną i balonikami, poznając przy tym nazwy kolorów czy zwroty informujące o samopoczuciu. Piątoklasiści i szóstoklasiści  uczestniczyli zaś w różnorodnych konkursach i zawodach drużynowych, wygrywając przy tym wspaniałe gadżety z logo Deutsch Wagen Tour.

Ostatnią grupę warsztatową stanowiły 5 i 6-latki z Przedszkola nr 2, zaproszone specjalnie na tą okazję przez organizatorów. W zabawach z przedszkolakami nie mogło zabraknąć kolorowej chusty oraz Hansa Hase, czyli zajączka, który pomagał maluchom poznawać ciekawy świat języka niemieckiego. Dzieci wychodziły z zajęć radosne i zachwycone, ubrane w koszulki z logo projektu i obdarowane przez szkołę drobnymi prezentami.

-Zarówno przedszkolaki jak i moi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w grach, konkursach i zabawach z nagrodami, których celem było tak naprawdę pokazanie, jak przyjemna może być nauka języka niemieckiego. Mam nadzieję, iż zajęcia te uświadomią moim „dzieciom”, że z wielu względów warto uczyć się języka naszych sąsiadów oraz zmotywują je do dalszej, intensywniejszej nauki- mówi Patrycja Gazda.

JPGNULL (131,23KB)

JPGNULL (123,16KB)

JPGNULL (112,26KB)

JPGNULL (111,77KB)

JPGNULL (96,85KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 30-10-2012 12:13
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-10-2012 12:19