0.6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy na emisję filmu "Przemyskie cmentarze"

Zapraszamy na emisję filmu „Przemyskie cmentarze”: scenariusz i realizacja Jan Miszczak (na zlecenie Urzędu Miejskiego w Przemyślu), emisja w TVP Rzeszów w dniu 1 listopada o godz. 19.00.

„Przemyskie cmentarze” to filmowa opowieść o najważniejszych nekropoliach w tym mieście, wśród których znajduje się unikatowy kompleks cmentarzy wojennych, zlokalizowany wokół jednego wzgórza Zniesienie. Kompleks położony jest w najbliższym sąsiedztwie Cmentarza Głównego, uznawanego za jeden z najpiękniejszych w Polsce, na którym można podziwiać wysokiej klasy dzieła sztuki sepulkralnej.
Zwiedzając przemyskie cmentarze odkrywamy ważną kartę historii w bogatych dziejach miasta, w którym rozgrywały się zdarzenia mające wpływ na losy Europy.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl