11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Propozycje PCKiN "Zamek"

Z cyklu „Jesienne pejzaże muzyczne” RYAN SOCASH - akustyczny koncert alternatywnych dźwięków

Klub "Niedźwiadek", 26 października, godz.19:00 (bilety 10 zł)
 

Muzyka pięknej ciemności – tak twórczość  Ryana Socasha określił amerykański  serwis Audio Glaxy. Krótko, konkretnie i trafnie, ponieważ każdy koncert artysty to ogromna dawka emocji i intymności, przemieszanych  z rockowymi  brzmieniami gitary.

 

Ryan Socash  koncertuje w Polsce już od 6 lat.  Amerykański muzyk występuje zarówno jako artysta solowy jak i lider  audio-wizualnego projektu Let Me Introduce You To The End. Muzyka, którą komponuje, wpisuje się w ramy alternatywnych dźwięków rocka, indie i jazzu. Najbliższe koncerty akustyczne zagra w towarzystwie Wojtka Szupelaka – znanego krakowskiego gitarzysty oraz Duszana Korczakowskiego – kontrabasisty z Filharmonii Krakowskiej.  Na okazję jesiennych  występów muzycy stworzyli specjalny program, zawierający utwory z balladowego albumu „A Voice From The Mountain” nagranego we współpracy z Czesławem Mozilem oraz z najnowszej, bardziej rockowej płyty  „Of Ghost”, której premiera już wkrótce. Gazeta Wyborcza opisała koncerty Ryana jako melanż niestandardowych dźwięków i współczesnej grafiki. Dzieje się tak ponieważ, każdy występ jest integralnie połączony prezentacją multimedialną, zawierającą artystyczne fotografie wykonane głównie w Europie Środkowej i Wschodniej w latach 2001 – 2010.

Oprócz działalności muzycznej,  Ryan Socash jest mocno zaangażowany  w promocję polskiej kultury za granicą, czego owocem jest jego autorski program  Socash And The Stars emitowany na antenie Polskiego Radia w serwisie zagranicznym, docierającym do ponad 4 milionów słuchaczy.  Jest to seria wywiadów w języku angielskim, podczas których  Ryan prezentuje sylwetki wybranych polskich muzyków. Socash spotyka się zarówno z legendarnymi postaciami polskiej sceny muzycznej (takimi jak Grzegorz Markowski, Happysad, Kazik Staszewski czy zespół Myslovitz, Kayah) jak i młodymi muzykami, odkrywanymi przez szeroką publiczność (Julia Marcel, Gutek, Akurat).  Wszystko po to by wypromować twórczość swojego nowego kraju za granicą, szczególnie w jego ojczyźnie – Ameryce Północnej.  Podkasty z wywiadami są do odsłuchania na stronie www.thenews.pl.

Koncert odbędzie się w składzie:
Ryan Socash – gitara akustyczna i wokal
Wojtek Szupelak – wokal, gitara elektryczna i akustyczna
Duszan Korczakowski – kontrabas

 

Z cyklu „Jesienne pejzaże muzyczne”, koncert piosenki turystycznej i poetyckiej w wyk. Basi Beuth

Piwnica Artystyczna Pod Niedźwiadkiem, 27 października, godz.19:00 (bilety - 10 zl)

Basia Beuth jest wokalistką, która wdarła się przebojem do świata piosenki turystycznej i poetyckiej. Zdobyła Grand Prix Yapa 2009, a w listopadzie 2008 wygrała z zespołem ex equo I miejsce na Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studeckiej.
Można śmiało powiedzieć, że jest to osoba o niesamowitej charyzmie scenicznej. Swoje autorskie piosenki wyśpiewuje charakterystycznym, mocnym głosem, który podbija co roku serca kolejnych słuchaczy.
Trzy kompozycje Basi Beuth znalazły się na ostatnim krążku „W górach jest wszystko co kocham...” cz. VII.
 

Opublikował:  | Data publikacji: 25-10-2012 14:50
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 09-07-2013 23:33