13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jubileusz 150-lecia Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu

W niedzielę 21 października br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla wziął udział w uroczystości z okazji Jubileuszu 150-lecia działalności Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu.  Przybyli goście oraz członkowie Towarzystwa Muzycznego zapoznali się z jego historią zaprezentowaną podczas pokazu multimedialnego z wykorzystaniem archiwalnych dokumentów, fotografii, afiszy i zaproszeń. Wśród osób, które otrzymały podziękowania za wieloletnią współpracę i wsparcie przedsięwzięć artystyczno-muzycznych był Robert Choma. Prezydent Przemyśla na ręce Pani Magdaleny Betleji przekazał list Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego informujący o przyznaniu okolicznościowej nagrody ministerialnej. Z okazji jubileuszu Prezydent wyróżnił członków Towarzystwa Muzycznego. Byli to:

 
- Magdalena Betleja – za pełną pasji i poświęcenia pracę jako Prezes, członek Orkiestry i współtwórca Kwartetu Smyczkowego;
- Piotr Tarcholik – za współpracę z Przemyską Orkiestra Kameralną, promocję miasta w kraju i za granicą;
- Antoni Guran – za 24-letnie pełnienie funkcji Prezesa Towarzystwa;
- Andrzej Guran – okazji 35-lecia pracy artystycznej, za współtworzenie Orkiestry Kameralnej, Kwartetu Smyczkowego i Chóru Kameralnego; 
- Maria Kustra – za 20 lat pracy i prowadzenie finansów Towarzystwa Muzycznego;
- Małgorzata Kopańska i Magdalena Jarosz – za współtworzenie od 10 lat Przemyskiego Kwartetu Smyczkowego;
- Adam Erd – za 20 lat działalności w Towarzystwie i kształtowanie pozytywnego wizerunku poprzez artykuły prasowe;
- Agnieszka i Maciej Werykowie – za stworzenie i konsekwentne organizowanie Wiosennych Kursów Mistrzowskich.
 
 
Prezydent z wielkim szacunkiem i uznaniem odniósł się do pracy i zaangażowania członków Towarzystwa w kształtowanie wrażliwości muzycznej, tworzenie kulturalnego obrazu naszego miasta. Zwrócił uwagę na bardzo wysoki poziom działających przy Towarzystwie zespołów, czego wyrazem są pozytywne oceny koncertów nie tylko w naszym mieście, ale też w kraju i za granicą. Życzył Towarzystwu szeroko rozumianego wsparcia, zarówno finansowego, jak też – równie cennego – pozytywnego nastawienia publiczności i pełnych sal podczas koncertów.
 
Z okazji Jubileuszu, staraniem Towarzystwa, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta ukazała się piękna publikacja „Wczoraj i Dziś. 150 lat Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu 1862 – 2012”.
 

JPGPodczas uroczystości (99,93KB)

JPGOkładka okolicznościowego wydawnictwa (1,51MB)

JPGPodczas uroczystości (73,90KB)

JPGNULL (2,03MB)

JPGPodczas uroczystości (75,59KB)

JPGPodczas uroczystości (68,64KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 24-10-2012 09:24
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-05-2014 13:43