11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Projekt „Na styku technik, na styku kultur” – warsztaty plastyczne dla licealistów.

Z przyjemnością informujemy, że projekt „Na Styku Technik, na styku kultur” złożony przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" do Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu dom kultury +, uzyskał pozytywną ocenę  i dotację w kwocie niespełna 20 000 złotych. Radość z sukcesu jest tym większa, że nagrodzono jedynie 36 z ponad 300 złożonych projektów.

 

Dzięki przyznanym środkom, grupa około 60 młodych ludzi z 4 przemyskich szkół średnich, będzie mogła rozszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności    z zakresu sztuk plastycznych, poznając i próbując swoich sił w różnych technikach artystycznego wyrazu, pod okiem wybitnych artystów Przemyśla i okolic.

Projekt, który rusza już 15 października, zrealizowany zostanie w partnerstwie z 4 przemyskimi szkołami średnimi:
- I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego,
- II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. K. Morawskiego,
- Zespołem Szkół Ekonomicznych im. K. K. Baczyńskiego,
- Zespołem Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych.

Dla uczniów każdej ze szkół przewidziano zrealizowany oddzielnie tydzień warsztatowy, a powstałe w tym czasie prace zaprezentowane zostaną w trakcie wspólnej wystawy, której aranżacją i prowadzeniem zajmą się sami młodzi artyści.

Już dziś serdecznie zapraszamy na nią mieszkańców Przemyśla! Połączenie młodzieńczej twórczości i ekspresji z doświadczeniem dojrzałych artystów da bez wątpienia wyjątkowe efekty.
 

Opublikował:  | Data publikacji: 12-10-2012 15:04
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:17