8.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jedyny taki plac zabaw w naszym mieście

W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym Nr 1 przy ul. Basztowej 34 odbyło się 9 października uroczyste otwarcie placu zabaw, który jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W uroczystości uczestniczyli m. in.: Senator RP Andrzej Matusiewicz, Poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Bartmiński, doradca wojewody podkarpackiego Elwira Musiałowicz - Czech, Jego Ex. Ks. Bp. Adam Szal, który poświęcił plac zabaw. Plac zabaw został ufundowany przez Krzysztofa Kuncelmana, obecnego na spotaknaiu wraz z rodziną. Warto dodać, że obiekt wybudowany został z prywatnych środków właściciela Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Integracyjny plac zabaw jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, także ruchowo. Na powierzchni 425m kw. znajduje się 11 urządzeń dostosowanych do różnych niepełnosprawności. Na uwagę zasługuje huśtawka "Saturn", z której mogą korzystać dzieci na wózkach. Cała społeczność ośrodka jest bardzo wdzięczna sponsorowi, dzieci są zachwycone placem zabaw. Plac zabaw jest ciągle wykorzystywany nie tylko przez dzieci naszego ośrodka. Szarfę otwierającą plac zabaw przecięli: Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma i sponsor Krzysztof Kuncelman.

informacja i zdjęcia: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 1

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl