14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sukces polskich i ukraińskich samorządów – przejście graniczne Malhowice-Niżankowice coraz bliżej

W czwartek 11 października br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla wziął udział w uroczystościach z okazji wydania stutysięcznego zezwolenia MRG, które odbyły się w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie. Podczas spotkania poświęconego funkcjonowaniu Umowy o Małym Ruchu Granicznym Ambasadorowie Polski i Ukrainy Henryk Litwin oraz Markijan Malski poinformowali, iż sukcesem zakończył się pierwszy etap starań o budowę przejścia granicznego w Malhowicach-Niżankowicach. W ostatnich dniach notę dyplomatyczną w tej sprawie w Kijowie podpisały władze Ukrainy. Ambasador Litwin poinformował, iż działania MSZ w tej sprawie w chwili podpisania noty zakończyły się. Dodał, iż dalsze działania związane z realizacją przedsięwzięć związanych z uruchomieniem przejścia są po stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. 
 

Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla podkreślił, iż jest to niewątpliwy sukces wieloletnich starań władz samorządowych po obu stronach granicy. W ubiegłym roku Prezydent Miasta Przemyśla oraz Starosta Powiatu Przemyskiego przekazali stronie ukraińskiej podpisy zebrane w Malhowicach podczas odbywających się w ubiegłym roku Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa. Podczas tegorocznej edycji imprezy podpisany został list intencyjny, który symbolicznie zakopany został przy słupie granicznym 480 gdzie w przyszłości mamy nadzieję powstanie długo oczekiwane przejście graniczne.  
 
W wydarzeniu tym udział wzięli samorządowcy z Polski i Ukrainy, przedstawiciele służb celnych, straży granicznej . Punktem kulminacyjnym było uroczyste wręczenie stutysięcznej Karty Małego Ruchu Granicznego. 
 

JPGSukces polskich i ukraińskich samorządów – przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice coraz bliżej (772,35KB)

JPGSukces polskich i ukraińskich samorządów – przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice coraz bliżej (739,49KB)

JPGSukces polskich i ukraińskich samorządów – przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice coraz bliżej (878,90KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 12-10-2012 08:59
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:17