2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Gratulacje dla sportowców z SOSW Nr 2 w Przemyślu

We wtorek 9 października br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla spotkał się z dwoma wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 im. dr Janusza Korczaka, którzy odnieśli sukces podczas zawodów sportowych. Były to I Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkiej Atletyce Głuchych, które odbyły się w dniach 21-22 września 2012 roku w Bydgoszczy na Stadionie Zawiszy. Ich organizatorami byli Polska Federacja Sportu Niesłyszących oraz European Deaf Sport Organization (EDSO). W zmaganiach sportowych udział wzięło 103 zawodników i zawodniczek z 14 krajów, którzy rywalizowali w trzynastu dyscyplinach. W najliczniejszej (28-osobowej) reprezentacji Polski wystąpili również sportowcy z Przemyśla.

Dwóch wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 im. dra Janusza Korczaka odniosło sportowy sukces, przywożąc 3 medale z tych Mistrzostw. Bohaterem został Damian Szymula, który w składzie: Jabłoński, Kwiatkowski, Szymula, Łuczak, w biegu sztafetowym 4x100m w kategorii do lat 17 wywalczył złoty medal, uzyskując łączny czas 48,30 sek. Dodatkowo startował w innych konkurencjach, zdobywając wysokie lokaty: w skoku w dal 7. miejsce z rezultatem 5,08 m, w rzucie oszczepem o wadze 700g 4. miejsce z wynikiem 30,94 m oraz w indywidualnym biegu na 100 m 5. miejsce z czasem 12,90 sek. Damian Szymula jest uczniem drugiej klasy liceum profilowanego.
Drugi z wychowanków SOSW Nr 2, Jakub Dubik, dał nam także powody do dumy, przywożąc z zawodów dwa brązowe medale w kategorii do lat 19:  w dyscyplinie pchnięcia kulą o wadze 6 kg z rezultatem 13,16 m oraz rzutu dyskiem (1,75 kg) z wynikiem 28,74 m. Zawodnik jest uczniem pierwszej klasy technikum o profilu technik mechanik.
Oprócz osobistych gratulacji, okolicznościowych adresów, Prezydent przekazał zawodnikom upominki. Wychowankowie podczas spotkania wręczyli Prezydentowi okolicznościową koszulkę Reprezentacji Polski. 
 

JPGGratulacje dla sportowców z SOSW Nr 2 w Przemyślu

JPGGratulacje dla sportowców z SOSW Nr 2 w Przemyślu

JPGGratulacje dla sportowców z SOSW Nr 2 w Przemyślu

JPGGratulacje dla sportowców z SOSW Nr 2 w Przemyślu

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl