29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Najlepsza lekcja języków obcych

W dniach 27.09.- 4.10.2012r. odbyło się dziesiąte jubileuszowe spotkanie młodzieży  z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu i z Gimnazjum Schloß  Neuhaus w Paderborn. W wymianie wzięło udział 11 uczniów z Polski oraz 11 uczniów z Niemiec. Opiekę nad młodzieżą niemiecką sprawowali nauczyciele: Martina Danne i Andreas Schell.  W tych dniach gościliśmy również grupę węgierską z Dobo Istvan Gimnazium w Egerze. Grupa liczyła 15 uczniów. W spotkaniu udział wzięła dyrektor gimnazjum, Csontosne Mesaros Katalin oraz nauczycielka Zagyvane Szucs Ida.

Goście z Paderborn zwiedzili zabytki Starego Miasta, Muzeum Historii Miasta Przemyśla,  podziwiali panoramę Przemyśla z Kopca Tatarskiego, wzięli udział w  spotkaniu integracyjnym w klubie „Imperium”. W ramach programu zorganizowano wycieczki regionalne do Żurawicy, Bolestraszyc i Krasiczyna. Grupa uczestniczyła także w  warsztatach integracyjnych i projektach językowych. Uczniowie polscy i niemieccy realizowali przygotowany przez nauczycieli partnerskich szkół program, który jest integralną częścią europejskiego projektu „GSN GOES EUROPE”, obejmującego szkoły w Polsce, Hiszpanii, Szwecji, Turcji, na Węgrzech i w Rosji.             

 
Młodzież węgierska miała również okazję do zapoznania się  z  historią i kulturą  naszego miasta i regionu. Spodobała im się bardzo wycieczka do Fortu Werner w Żurawicy, gdzie mogli odkryć ślady historii swojego kraju. Szczególnym punktem naszego programu były wycieczka do Lwowa i wspólna zabawa na dyskotece w restauracji Marko. Jest to szósty  rok naszej współpracy, która rozwija się dzięki inicjatywie Pana Prezydenta Roberta Chomy. Na Węgrzech mamy wspaniałych przyjaciół, z którymi się zawsze chętnie spotykamy.
 
3 października grupa niemieckich i węgierskich gości została uroczyście przyjęta w Urzędzie Miejskim przez Wiceprezydenta Przemyśla, Grzegorza Haydera. W spotkaniu udział wzięli dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, Tomasz Dziumak, nauczyciele realizujący program wymiany oraz grupa polskich uczniów. Goście zostali obdarowani drobnymi upominkami. Pan Prezydent cieszył się z kontynuacji wymiany szkolnej i życzył powodzenia w dalszej realizacji projektu. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. 
Tegoroczna wymiana nie doszłoby do skutku, gdyby nie olbrzymie zaangażowanie nauczycieli języków obcych: Renaty Pobidyńskiej, Moniki Buczek, Moniki Szozdy, Agnieszki Organ, Edyty Dedio i Joanny Juchy, oraz pomoc Pani Renaty Majewskiej i Małgorzaty Krzeszowskiej. Podziękowania należą się także rodzicom uczniów biorących udział w wymianie oraz oczywiście samym uczniom. Na pewno doskonalili oni swoje umiejętności językowe, zawarli nowe przyjaźnie, poznali się wzajemnie. Myślimy, że była to najlepsza lekcja języków obcych.
 
Mamy nadzieję, że będziemy kontynuować naszą współpracę ze szkołami w Paderborn i Egerze, która jak do tej pory przynosi owoce nie tylko w postaci lepszych umiejętności językowych, lecz także przyjaźni uczniowskich i nauczycielskich.
 

JPGNajlepsza lekcja języków obcych

JPGNajlepsza lekcja języków obcych

Opublikował:  | Data publikacji: 08-10-2012 12:02
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:17