2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Szwedzka wizyta w Przemyślu

W dniach 03-04.10.2012 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu gościła 3-osobowa delegacja z Fundacji Reningsborg ze Szwecji: Manfred Rusner – Dyrektor Fundacji, Stefan Wing i Karl Palmqvist. 

Fundacja Reningsborg od wielu lat współpracuje ze szkołą, a także z Towarzystwem Walki z Kalectwem oddział Przemyśl. To właśnie dzięki Fundacji zaistniała możliwość otworzenia i prowadzenia Sklepu z Drugiej Ręki, który znajduje się na osiedlu Kazanów. Sklep z Drugiej Ręki zajmuje się sprzedażą używanych rzeczy, które pochodzą ze Szwecji, a dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na cele statutowe Towarzystwa.

Wizyta trwała dwa dni. Podczas pobytu w Przemyślu, goście odwiedzili budynki, w których znajduje się ośrodek, spotkali się ze społecznością szkolną, jak również przyglądali się różnym metodom pracy nauczycieli z osobami niepełnosprawnymi. Gościli w Warsztatach  Terapii Zajęciowej w Korytnikach, gdzie w większości przebywają absolwenci SOSW Nr 1. Odwiedzili Sklep z Drugiej Ręki, by zobaczyć jak funkcjonuje i jak jeszcze można ulepszyć jego działalność. Spotkali się także z Prezydentem Miasta Przemyśla Robertem Chomą. W trakcie spotkania rozmawiano o tym w jaki sposób miasto Przemyśl może się przyczynić do lepszej współpracy TWK z Fundacją Reningsborg oraz jak poprawić sytuację osób niepełnosprawnych w naszym mieście. 

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl