Szwedzka wizyta w Przemyślu

W dniach 03-04.10.2012 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu gościła 3-osobowa delegacja z Fundacji Reningsborg ze Szwecji: Manfred Rusner – Dyrektor Fundacji, Stefan Wing i Karl Palmqvist. 

Fundacja Reningsborg od wielu lat współpracuje ze szkołą, a także z Towarzystwem Walki z Kalectwem oddział Przemyśl. To właśnie dzięki Fundacji zaistniała możliwość otworzenia i prowadzenia Sklepu z Drugiej Ręki, który znajduje się na osiedlu Kazanów. Sklep z Drugiej Ręki zajmuje się sprzedażą używanych rzeczy, które pochodzą ze Szwecji, a dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na cele statutowe Towarzystwa.

Wizyta trwała dwa dni. Podczas pobytu w Przemyślu, goście odwiedzili budynki, w których znajduje się ośrodek, spotkali się ze społecznością szkolną, jak również przyglądali się różnym metodom pracy nauczycieli z osobami niepełnosprawnymi. Gościli w Warsztatach  Terapii Zajęciowej w Korytnikach, gdzie w większości przebywają absolwenci SOSW Nr 1. Odwiedzili Sklep z Drugiej Ręki, by zobaczyć jak funkcjonuje i jak jeszcze można ulepszyć jego działalność. Spotkali się także z Prezydentem Miasta Przemyśla Robertem Chomą. W trakcie spotkania rozmawiano o tym w jaki sposób miasto Przemyśl może się przyczynić do lepszej współpracy TWK z Fundacją Reningsborg oraz jak poprawić sytuację osób niepełnosprawnych w naszym mieście. 

JPGNULL (191,59KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 05-10-2012 15:20 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-02-2013 11:17

Na skróty