8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

KS "CZUWAJ" Przemyśl w "ósemce" programu "Szkółki piłkarskie NIVEA"

W „Szkółkach piłkarskich NIVEA” dzieci z Podkarpacia trenują na światowym poziomie

Program „Szkółki piłkarskie NIVEA” otwiera przed polskimi szkoleniowcami i ich młodymi zawodnikami zupełnie nowe perspektywy rozwoju. Na początku września trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego z 8 zwycięskich placówek z województwa podkarpackiego (wśród nich był także Tomasz Szymański KS "Czuwaj" Przemyśl) spotkali się na boiskach ośrodka w Opalenicy z trenerami z Akademii Ajax Amsterdam. Dzięki szkoleniu polscy trenerzy poznali światowej klasy metodologię pozwalającą rozwijać piłkarską pasję swoich podopiecznych.

Dbając o najwyższą jakość treningów, popartą unikalną koncepcją kształtowania sportowej postawy zawodnika firma NIVEA zaprosiła do współpracy jedną z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie - Akademię Ajax Amsterdam. Pod kierunkiem Eddiego van Schaicka oraz Arnolda Mührena z Akademii Ajaxu trenerzy rozpoczęli realizację 10-miesięcznego cyklu szkoleniowego, któremu przyświeca troska o wszechstronny rozwój najmłodszych. Między 2 a 8 września, w profesjonalnym centrum sportowo-treningowym REMES szkoleniowcy z całej Polski - także ci z województwa podkarpackiego - korzystali z najlepszej wiedzy futbolowej. Dzięki projektowi NIVEA trenerzy poznali techniki budujące nie tylko umiejętności dzieci, ale przede wszystkim kształtujące ich charakter i osobowość oraz rozwijające sportową pasję.

- „Sukces naszej szkółki w postaci awansu do kolejnego etapu programu „Szkółki piłkarskie NIVEA” przyniósł szereg korzyści zarówno kadrze szkoleniowej, jak i młodym zawodnikom. Dzięki NIVEA otrzymaliśmy kompleksowe wsparcie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za szansę współpracowania ze specjalistami Akademii Ajax Amsterdam, za możliwość udziału w warsztatach i sesjach teoretycznych uczących podejścia do dzieci - kształtowania nie tylko ich techniki, ale i charakteru. Oprócz nowoczesnego sprzętu uzyskaliśmy dostęp do platformy pozwalającej układać ciekawsze zestawy ćwiczeń i lepiej profilować je ze względu na wiek małych adeptów. Z radością obserwujemy pozytywne zmiany w naszej drużynie - motywacja i zaangażowanie dzieci rośnie z treningu na trening” - mówi Tadeusz Stolarski trener placówki w Dębicy.

Po dynamicznych, pełnych sportowych wyzwań dniach w Opalenicy, przebiegających pod patronatem „Szkółek piłkarskich NIVEA” trenerzy są gotowi na przekazywanie profesjonalnej wiedzy swoim adeptom. Teraz inicjatywa leży po stronie rodziców, rodzeństwa, dziadków: warto wesprzeć i rozwinąć dziecięce pasje, zapisując najmłodszych do „Szkółek piłkarskich NIVEA”. W wielu placówkach  nadal czekają wolne miejsca! Szkółki powstały we wszystkich 16 województwach - pełna lista lokalizacji dostępna jest na stronie www.szkolkiNIVEA.pl. Przeszkoleni przez Ajax Amsterdam trenerzy oraz ich zaopatrzone w nowoczesny sprzęt drużyny czekają na nowych bramkarzy, obrońców i napastników. Dzień zapisu może być początkiem wspaniałej, piłkarskiej przygody, która sprawi radość maluchowi i  doskonale zintegruje całą rodzinę.

NIVEA z myślą o rozwoju dzieci
Założeniem programu „Szkółki Piłkarskie NIVEA” jest kształtowanie osobowości dzieci oraz rozwijanie ich pasji w oparciu o systematyczną aktywność fizyczną. Jak podkreśla Anna Kałuba-Korczak, psycholog dziecięca i ekspert programu, każde dziecko to biała karta, a zadaniem mądrego rodzica jest zapełnienie jej poprzez pokazanie młodemu człowiekowi możliwości, jakie daje współczesny świat i zachęcanie do ciągłego podejmowania nowych wyzwań, w tym również tych sportowych.

Program „Szkółki piłkarskie NIVEA” wspiera rodziców w poszukiwaniu i odkrywaniu sportowych pasji ich pociech. Aktywuje najmłodszych, stwarzając optymalne warunki do realizowania tychże pasji. Korzyści płynące z akcji NIVEA nie kończą się na piłkarskim boisku - stanowią cenny kapitał intelektualny i społeczny, z którym dziecko może wyruszyć w przyszłość.

Wirtualny program treningowy
Dzięki programowi NIVEA wszyscy uczestnicy uzyskali dostęp do platformy internetowej Ajax on-line Academy, która umożliwia im samodzielne układanie planu szkoleniowego dla swoich podopiecznych. Każda ze szkół uczestniczących w projekcie ma za zadanie prowadzić treningi zgodnie z zawartymi w niej wskazówkami. Jednocześnie zespoły zdobywać będą punkty za liczbę trenowanych drużyn, aktywne korzystanie z uzyskanego dostępu do Ajax on-line Academy oraz poziom zaangażowania w prezentowaniu swoich osiągnięć na stronie www.szkolkiNIVEA.pl. Dziesięć najlepszych szkółek zostanie zaproszonych do udziału w turnieju „Szkółek Piłkarskich NIVEA”, który odbędzie się w czerwcu 2013r. Sześć zwycięskich drużyn wraz z trenerami wyjedzie do siedziby klubu Ajax Amsterdam na letni obóz szkoleniowy. Ponadto wszystkie drużyny otrzymały dodatkową pomoc w postaci wysokiej klasy sprzętu sportowego - bramek, piłek, stoperów, tablic taktycznych, ram teleskopowych oraz kompletnych strojów piłkarskich.

Trening dostępny dla wszystkich zainteresowanych
Z myślą o drużynach, którym nie udało się zakwalifikować do drugiego etapu programu, organizatorzy udostępnili na stronie www.szkolkiNIVEA.pl specjalne filmiki instruktażowe. Z ich pomocą zarówno polscy trenerzy, jak i rodzice, mogą rozwijać piłkarskie umiejętności swoich podopiecznych. Filmiki prezentują metody doskonalenia precyzji gry, refleksu oraz koncentracji młodych zawodników. Prezentowane są w formie krótkich, dynamicznych ćwiczeń. Dzięki temu stanowią praktyczne wskazówki, jak wzbogacić i uatrakcyjnić realizowane plany szkoleniowe. Więcej informacji o programie „Szkółki Piłkarskie NIVEA” znajduje się na stronie www.szkolkiNIVEA.pl.

Lista szkółek z województwa podkarpackiego które zakwalifikowały się do drugiego etapu programu:

1. Szkółka Piłkarska Iglopol Dębica

2. Dziecięca akademia Futbolu

3. Akademia Piłkarska Ziomki Rzeszów

4. UKS Szóstka - Dziecięca Akademia Piłkarska Dębica

5. KS "CZUWAJ" Przemyśl

6. Szkółka Piłkarska Beniaminek Krosno

7. Miejski Ośrodek Sportu Lubaczów

8. UKS Szóstka

NIVEA Polska - jedna z wiodących międzynarodowych firm w kategorii pielęgnacji skóry od lat realizuje projekty zaangażowane społecznie. „Szkółki piłkarskie NIVEA” to kolejny po „Błękitnych Żaglach”, „Bezpiecznie z  NIVEA i WOPR” oraz „100 placach zabaw na 100 lat NIVEA” program podjęty w trosce o wszechstronny rozwój dzieci i integrację rodziny.

Dodatkowych informacji udzielają:
Aldona Kochman                                                                         
NIVEA Polska
e-mail: aldona.kochman@beiersdorf.com
tel. 61 874 61 03        
      

 

JPGNULL (77,59KB)

JPGNULL (408,39KB)

JPGNULL (102,29KB)

JPGNULL (1,12MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 05-10-2012 08:09
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 08-10-2012 07:23