5.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Październik 2012

2 października, godz. 12.00 - Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej
Konferencja naukowa „Rola i pozycja zajęć artystycznych w systemie oświaty RP”
Org: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli - wstęp wolny

3 października, godz. 19.00 - Klub „Niedźwiadek”
Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

"Standardy piosenki i rożne inne dźwięki" Voices of Jazz w składzie :
Org: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK - wstęp wolny

XX Przemyska Jesień Teatralna:

8 października, godz. 18.00 - sala widowiskowa CK
„Antygona w Nowym Jorku”
– Janusz Głowacki
Teatr Ludowy w Krakowie  - bilety: 30 zł i 20 zł

9 października, godz. 9.00 i 11.15 - sala widowiskowa CK
„Ania z Zielonego Wzgórza”
– Lucy Maud Montgomery
Teatr Kameralny Lublin - bilety: 16 zł

14 października, godz. 18.00 - sala widowiskowa CK
„Dziadowanie”
na podstawie II części „Dziadów” Adama Mickiewicza
Teatr PLANETA M w Poznaniu Bilety: 10 zł -
„Obietnica” – Aneta Adamska
Ośrodek Działań Teatralnych Anety Adamskiej w Rzeszowie
Bilet:10 zł

18 października, godz. 17.00  – POSiR Hala Sportowa
Opera „Straszny Dwór”

Opera Śląska w Bytomiu – bilety: 90 zł, 60 zł, 25 zł  

19 października, godz. 18.00 - sala widowiskowa CK
„Zdobyć, utrzymać, porzucić”
– Krzysztof Jaślar
Teatr Capitol, Nowa Scena Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie
Obsada: Olga Bończak, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Żak
Bilety: 50 zł

26 października, godz. 18.00 – sala widowiskowa CK
„Bracia Karamazow”
– Teatr Provisorium w Lublinie
Bilety: 40 zł, 20 zł

30 października, godz. 10.00 - sala widowiskowa CK
„Bleee…”
– Malina Prześluga
Teatr MASKA w Rzeszowie - bilety: 10 zł

Org: Centrum Kulturalne w Przemyślu

12 października, godz. 19.00 – „ Piwnica Artystyczna pod Niedźwiadkiem”
Koncert z cyklu „Jurek Krużel i przyjaciele”
, gościnnie wystąpi zespół „Dom o Zielonych Progach”
Org: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK – bilety 10 zł

12 – 14 października
WARSZTATY FORMACYJNO – MUZYCZNE

Org: Młodzieżowa Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej
www.diakmuz.pl

14 października – POSiR Hala Sportowa
XIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla

Org: Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca, Szkoła Tańca „A-Z”
i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK- szczegóły na afiszach

16 października, godz. 18.00 - „ Piwnica Artystyczna pod Niedźwiadkiem”,
Prelekcja Mirosława Surdeja i wernisaż wystawy „Śladami zbrodni komunistycznych na Rzeszowszczyźnie z lat 1944-1956” ze zbiorów IPN

Org: Instytut Pamięci Narodowej, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Urząd Miejski w Przemyślu – wstęp wolny

18 października, godz. 16.30 – sala widowiskowa CK
Przemyskie dzieci w hołdzie Janowi Pawłowi II – druga edycja

Org: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Dorota Jamróz - SP nr 11,
Bogusława Szymańska –SP nr 6

21 października, godz. 16.00 - sala widowiskowa ul. Konarskiego 5
Scena Komediowa  Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

spektakl „O krasnoludkach i sierotce Marysi”
Org: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK – bilety 10 zł

21 października, godz. 16.00  - Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej,
V Regionalny Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej
– podsumowanie
Org: Centrum Kulturalne w Przemyślu

21 października – 11 listopada - XXIX Przemyska Jesień Muzyczna

SALONY EUROPY


21 października, godz. 18.00 – sala widowiskowa CK
KONCERT INAUGURACYJNY - WSPOMNIENIE WIEDNIA

Koncert jubileuszowy z okazji 150lecia założenia Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu
Przemyska Orkiestra Kameralna,Piotr Tarcholik - skrzypce, dyrygent
Tomasz Strahl – wiolonczela, Arkadiusz Krupa – obój,
Zbigniew Płużek - fagot
W programie: J. Haydn, W. A. Mozart,


27 października, godz. 18.00 - Towarzystwo Muzyczne, Rynek 5
BARWY PARYŻA

Giedre Siaulyte – harfa , Łukasz Zimnik – flet, Aleksander Tesarczyk – klarnet, Monika Wilińska - Tarcholik – fortepian, Piotr Tarcholik – skrzypce
Arkadiusz Kubica – skrzypce, Maria Dutka - altówka
Joanna Tesarczyk – altówka, Anna Armatys Borelli – wiolonczela
Łukasz Frant – wiolonczela,
W programie: G. Faure, D. Milhaud, C. Debussy, V. d’Indy, M. Ravel

28 października, godz. 18.00 - Towarzystwo Muzyczne, Rynek 5
SALONY PRAGI I BUDAPESZTU

YANIEWICZ STRING TRIO
Piotr Tarcholik – skrzypce, Maria Dutka – altówka, Anna Armatys Borelli – wiolonczela ,Monika Wilińska-Tarcholik – fortepian
Arkadiusz Kubica – skrzypce
W programie: A. Dworzak, E. Dohnanyi, Z. Kodaly

31 października - Bazylika Archikatedralna
Z DWORU W EISENSTADT

Chór i Orkiestra ZPSM w Przemyślu, Antoni Guran – dyrygent
Joanna Gibała – Szelążek – przygotowanie chóru
Jadwiga Kot – sopran, Olga Popowicz – alt, Jacek Ścibor – tenor, Paweł Bazan - bas
W programie: J. Haydn – Msza Cecyliańska

4 listopada, godz. 18.00 - Towarzystwo Muzyczne, Rynek 5
ŻYWIOŁ NIEMIECKIEGO ROMANTYZMU

Francine Kay – fortepian, Sławomir Tomasik - skrzypce
Ewa Szczepańska-Chwast – altówka, Wojciech Komsta - klarnet
W programie: M. Bruch, F. Mendelssohn-Bartholdy, J. Brahms, R. Schumann

6 listopada - Towarzystwo Muzyczne, Rynek 5
TAŃCE WSCHODNIE

Seb Bernatowicz – fortepian, Marcin Ślusarczyk – saksofon, Grzegorz Bąk – gitara basowa,
Damian Niewiński – perkusja

9 listopada, godz. 18.00 - Towarzystwo Muzyczne, Rynek 5
SCENA MŁODYCH AIRIS QUARTET

Aleksandra Czajor – skrzypce I, Grażyna Zubik – skrzypce II, Natalia Warzecha – altówka, Katarzyna Detko – wiolonczela
W programie: W. A. Mozart, I. Martha, F. Schubert

10 listopada, godz. 18.00, Towarzystwo Muzyczne, Rynek 5
AIRIS QUARTET

Katarzyna Guran – sopran
Aleksandra Ferenc - fortepian
W programie: G. F. Haendel, G. Dionizetti, V. Bellini, G. Verdi, M. Ravel

11 listopada, godz. 18.00, Towarzystwo  Muzyczne, Rynek 5
KONCERT FINAŁOWY - STRUNA POLSKIEJ DUSZY

Bartosz Bryła – skrzypce
Marcin Suszycki -skrzypce
Michał Micker- altówka
Marcin Misiak - wiolonczela
Michał Dziad – fortepian
W programie: K. Lepianka, A. Malawski, G. Bacewicz, J. Zarębski
Org: Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu

25 października, godz. 12.00  - Centrum Kulturalne w Przemyślu
XVIII Doroczne Spotkanie Poetów

Org: Centrum Kulturalne w Przemyślu

25 października, godz. 19.00 - sala widowiskowa ul. Konarskiego 5
Scena Komediowa Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

spektakl „Podkarpacka masakra piłą mechaniczną”
Org: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK - bilety 20 zł

26 października, godz. 19.00 - Klub „Niedźwiadek”
Ryan Socash - akustyczny koncert alternatywnych dźwięków.

Zespół w składzie:
Ryan Socash – gitara akustyczna i wokal
Wojtek Szupelak – wokal, gitara elektryczna i akustyczna
Duszan Korczakowski – kontrabas
Org: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK- bilety 10, 00 zł

 

IMPREZY CYKLICZNE


Z cyklu „Spotkania z Operą”
Wyjazdy do Teatru Opery i Baletu we Lwowie


6 października
Franciszek Lehár „Wesoła wdówka”

14 października
Piotr Czajkowski „Jezioro łabędzie”
Zgłoszenia i Informacje: Alicja Sosnowska - Dział Organizacji i Obsługi Imprez, tel. 16 678 20 09 w. 512, e-mail: imprezy@ck.przemysl.pl
Org: Centrum Kulturalne w Przemyślu


Dyskusyjny Klub Filmowy „Filmiarnia”:

11 października, godz. 19.30 – Człowiek z Hawru
Reżyseria: Aki Kaurismaki, komediodramat, Finlandia, Francja, Niemcy, 2011, 93 min

26 października, godz. 19.30 – Gunnar szuka Boga
Reżyseria: Gunnar Hall Jensen, dokumentalny, Norwegia, 2010, 85 min

 

Imprezy sportowe:

3 października – hala sportowa POSiR
Mecz o mistrzostwo I ligi koszykówki mężczyzn: MKS Budimpex Polonia Przemyśl – UMKS Kielce

5-6 października – hala sportowa POSiR
X Turniej Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla
Org. Straż Miejska w Przemyślu

7 października, godz. 18.00 – hala sportowa POSiR
Mecz o mistrzostwo PGNiG Superligi mężczyzn: AZS Czuwaj Przemyśl – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

13 października, godz. 15.00 – stadion KS „Czuwaj” Przemyśl
Mecz o mistrzostwo V ligi piłki nożnej mężczyzn: KS „Czuwaj” Przemyśl – Pogórze Rokietnica

13 października, godz. 14.00 – stadion MKS „Polonia” Przemyśl
Mecz o mistrzostwo III ligi piłki nożnej mężczyzn: MKS „Polonia” Przemyśl – Chełmianka Chełm

13 października – hala sportowa POSiR
Mecz o mistrzostwo I ligi koszykówki mężczyzn: MKS Budimpex Polonia Przemyśl – AZS WSGK Polfarmex Kutno

14 października – ul. Opalińskiego i ul. Paderewskiego
Super Sprint KAZANÓW 2012
Org. Auto Sport Klub Przemyśl

20 października, godz. 18.00 – hala sportowa POSiR
Mecz o mistrzostwo PGNiG Superligi mężczyzn: AZS Czuwaj Przemyśl – SPR Chrobry Głogów

27 października, godz. 14.00 – stadion KS „Czuwaj” Przemyśl
Mecz o mistrzostwo V ligi piłki nożnej mężczyzn: KS „Czuwaj” Przemyśl – Granica Stubno

27 października, godz. 14.00 – stadion MKS „Polonia” Przemyśl
Mecz o mistrzostwo III ligi piłki nożnej mężczyzn: MKS „Polonia” Przemyśl – Stal Sanok

27 października – hala sportowa POSiR
Mecz o mistrzostwo I ligi koszykówki mężczyzn: MKS Budimpex Polonia Przemyśl – AZS Politechnika BIG-PLUS Poznań


Imprezy turystyczne:

20 października
48 Ogólnopolski Rajd "Twierdza Przemysl,
Org: Oddział PTTK im. dr M. Orłowicza w Przemyślu, ul. Waygarta 3, tel. 16 678 53 74, www.przemysl.pttk.pl

 

Wystawy:


GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

- 23.09 - 31.10 SŁONNA REEDYCJA, Miedzynarodowe Spotkania Artystów - Słonne 2012 - wystawa poplenerowa, Kresowy Dom Sztuki w Dubiecku

- 21.09 - 17.10 Grafinale / Elita Grafiki Polskiej, Grzegorz Mazurek

GALERIA Hol CK

Do 4 października
-  Wystawa poplenerowa - Malarskie interpretacje - Barwy natury 2012

MUZEUM NARODOWE ZIEMI PRZEMYSKIEJ
wystawy stałe:    
-  „Credo na dwa głosy” na sztuka religijna ze zbiorów  MNZP
-  Twierdza Przemyśl
-  Wystawa mebli intarsjowanych i inkrustowanych

Wystawy czasowe:
- Malarstwo batalistyczne ze zbiorów MNZP
- Świat przeszły, dokonany. Wystawa judaików ze zbiorów - Muzeum
  Narodowego Ziemi Przemyskiej.
- Komu zabawkę, komu? Tradycja i moda.
- Księżycowy blask sreber.
- Rosław Szaybo Plakaty.

MUZEUM HISTORII MIASTA PRZEMYŚLA
wystawy stałe:
Wielka Izba
Z albumu Adama Wysockiego
Galeria Herbu miasta Przemyśla
Wnętrza mieszczańskie 
Atelier B. Hennera
Początki miasta Przemyśla
Dzieje miasta od 1340 r. do XX wieku
Przemyśl w czasie II wojny światowej

wystawy czasowe:
Czar szkolnych lat
Przemyskie place, ulice, przedmieścia w starej kartografii
Kapitan Henryk Jaskuła– 32. rocznica rejsu solo Non Stop Dookoła Świata -394 dni z Gdyni do Gdyni.

MUZEUM DZWONÓW I FAJEK
- „Wokół fajki”
- „Fajki ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej”
- "Ekspozycja dzwonów "


PRZEMYSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

-  Przemyscy kapelani harcerscy w służbie Bogu i Polsce w XX i XXI wieku (od 
   24 września do 22 października)
-  Świat się kręci wokół jabłka (od 2 do 31 października)


ARBORETUM W BOLESTRASZYCACH
Wystawy stałe:
• Kolekcja roślin (drzewa, rośliny wodne i bagienne, parter oranżeryjny,
  drzewa i krzewy owocowe, rośliny rzadkie, zagrożone, ginące i chronione, 
  rośliny biblijne i użytkowe)
• Muzeum Przyrodnicze
– Chrońmy ptaki – wystawa ornitologiczna
– Chrząszcze – wystawa entomologiczna (dni robocze 9.00-14.00)
– Motyle nocne z Pogórza Przemyskiego (dni robocze jw.)
– Wystawa dendrologiczna: szyszek ze zbiorów prof. Jerzego Tumiłowicza,
   przekrojów drewna i jego skamielin (dni robocze jw.)
– Wystawa owoców i nasion zebranych w Arboretum (dni robocze jw.)
– Drzewa, ogrody i dwory – wystawa fotograficzna prof. Jerzego  
   Pióreckiego (dni robocze jw.)
– Drzewa pomniki przyrody Ziemi Przemyskiej – teka rysunków Aleksandry
   Wachniewskiej (dni robocze jw.)
– Kolekcja malarstwa współczesnego (dni robocze jw.)
– Cztery  pory roku w Arboretum – wystawa multimedialna
• Wiklina w Arboretum – stała ekspozycja rzeźb-obiektów z wikliny
• Alicja Kupiec. Przedmioty pierwsze – wystawa prac z ceramiki
• Daniel Ludwiczak. Metalowe ptaki 
• Stanisław Dziubak. Rzeźby wiklinowe
• Topolowo-wiklinowe przytulisko – wiklinowy labirynt
• Ogród – Muzeum na Powietrzu. Ekspozycja pni i przekrojów drzew oraz krzewów
• Sensualny Ogród Uniwersalny (przystosowany do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne)
• Galeria Przez Dotyk na terenie Sensualnego Ogrodu Uniwersalnego. Prace 
  m.in. Marka Saka, Gennadija Titova
• Fort XIII b (artyleryjski fort pomocniczy Twierdzy Przemyśl) – zwiedzanie
  po wcześniejszym uzgodnieniu

Wystawy czasowe:
• Muszle – wystawa przygotowana przez Muzeum Przyrodnicze z Krakowa
• II Festiwal Ogrodowy w Bolestraszycach – wystawa ogrodów pokazowych
• X Międzynarodowy Plener Wikliniarsko-Malarski TOLERANCJA – wystawa poplenerowa
• Małopolska kolekcja historycznych odmian, form i ras jabłoni – wystawa jabłek
• Narodowa kolekcja derenia jadalnego – wystawa owoców
• Jesienna wystawa ozdobnych owoców i nasion
• XIV Międzynarodowy Plener Artystyczny Batorz – Bolestraszyce – Tarnobrzeg 2012 – wystawa poplenerowa

 

Dane teleadresowe organizatorów:

Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach
37-700 Przemyśl, skr. Poczt. 471
tel./fax. 16 671-64-25  e-mail: arboretum@poczta.onet.pl  www.bolestraszyce.com

Centrum Kulturalne w Przemyślu
37-700 Przemyśl, ul. S. Konarskiego 9
tel. / fax 16 678 20 09, 16 678 35 50 e-mail: ck@ck.przemysl.pl; www.ck.przemysl.pl

Galeria Sztuki Współczesnej
37-700 Przemyśl, ul. Kościuszki 3 tel. 16 678 38 81
e-mail: galeria_przemysl@pro.onet.pl, www.galeria- przemysl.interserw.pl

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej
37-700 Przemyśl, Plac Berka Joselewicza 1
Tel: 16 679 30 00 www.muzeum.przemysl.pl;

Muzeum Historii Miasta Przemyśla
Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej KAMIENICA BRZYKOWSKA
37-700 Przemyśl, Rynek 9, tel: 16 678-65-01
www.muzeum.przemysl.pl   rynek@muzeum.przemysl.pl

Muzeum Dzwonów i Fajek
Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej
37-700 Przemyśl, ul. Władycze , tel. 16  678 96 66 www.muzeum.przemysl.pl

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
Klub Górski PTTK „Karpaty” 37-700 Przemyśl, ul. Waygarta 3
tel: 16 678-53-74 e-mail: ptttkprzemysl@op.pl; www.przemysl.pttk.pl

Przemyska Biblioteka Publiczna
37-700 Przemyśl, ul.Słowackiego 15
tel: 16 678-39-60 e-mail: pbp@biblioteka.przemysl.pl, www.biblioteka.przemysl.edu.pl

Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji
37-700 Przemyśl, ul. Mickiewicza 30
tel. 16 678 57 58 e-mail: sekretariat@posir.pl; www.posir.pl

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
Ul. Konarskiego 5, 37-700 Przemyśl
tel: 16 678-50-61, e-mail: sekretariat@kultura.przemysl.pl; www.kultura.przemysl.pl

Przemyskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka
Brama Sanocka Dolna, ul. Sanocka 19, 37-700 Przemyśl
Skr. Poczt. 544, tel: 600 851 644 www.szwejk-przemymysl.pl

Przemyskie Towarzystwo Cyklistów
tel.502 626 315, www.ptc.przemysl.pl

Towarzystwo Dramatyczne im. Aleksandra Fredry "Fredreum"
Teatr Zamek: tel. 16 678-52-21
Biuro Zarządu Towarzystwa:
ul. Grodzka 1 ( wejście od ul. Fredry)
37-700 Przemyśl, tel. 16 6782543  e-mail: biuro@fredreum.pl: www.fredreum.pl

Urząd Miejski w Przemyślu
- Wydział Kultury, Rynek 1, tel. 16 678-31-70
e-mail: kultura@um.przemysl.pl; www.przemysl.pl
                          
- Wydział Promocji, Rynek 1, tel. 16 675-20-90
e-mail: promocja@um.przemysl.pl; www.przemysl.pl

- Wydział Sportu i Turystyki, ul. 22 stycznia 6 tel. 16 675 21 05 
e-mail: sport@um.przemysl.pl; turysta@um.przemysl.pl


Chętnych do umieszczenia swoich imprez w miesięcznym kalendarzu prosimy o zgłaszanie propozycji do Wydziału Kultury  Urzędu Miejskiego, tel/fax 16 678 31 70, e-mail: kultura@um.przemysl.pl do dnia  20 poprzedzającego miesiąca.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

JPGNULL