12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Bądź bohaterem - jedź rowerem! Fotogaleria.

Ponad 150 osobowa grupa rowerzystów z Przemyśla, którą prowadził osobiście Prezydent Robert Choma, przyłączyła się do akcji Europejski Dzień bez Samochodu, która w całej Polsce odbywała się już po raz dziesiąty. Na ciekawą, zróżnicowaną, blisko 25 - kilometrową trasę wyruszyli miłośnicy dwóch kółek przejeżdżając m.in. tereny strefy ekonomicznej, czy też będącej na ukończeniu obwodnicy miasta wraz z nowym mostem. Najmłodsi uczestnicy oglądający trasę z przyczepki rowerowej liczyli sobie zaledwie 1,5 roku. 

Nim jednak peleton wyruszył na trasę z przemyskiego Rynku, w gabinecie Prezydenta Miasta Przemyśla odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. "Zostań ekojeźdźcem" organizowanego wspólnie przez Redakcję "Życia Podkarpackiego", Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. oraz Prezydenta Miasta Przemyśla. Wśród nagród,  które wręczali wspólnie Redaktor Naczelny "Życia Podkarpackiego" Artur Wilgucki oraz Prezydent Robert Choma były m.in. kwartalne prenumeraty Tygodnika, bilet miesięczny MZK oraz albumy o Przemyślu z fotografiami Adama Bujaka.

W związku z akcją w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przez dwa dni 21 i 22 września Przemyślanie mogli także jeździć za darmo komunikacją miejską po okazaniu 38 numeru  "Życia", a w drugi dzień dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i oczywiście zachęcamy do jazdy na rowerze przez cały rok. 

Organizatorzy dziękują za pomoc i współpracę Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu, Straży Miejskiej w Przemyślu, Zarządowi Dróg Miejskich, Przemyskiej Bibliotece Publicznej, Przemyskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji i wszystkim innym osobom oraz instytucjom, które wsparły tę ideę. 

JPGUlica Wołodyjowskiego

JPGWręczenie nagród uczestnikom Konkursu "Zostań ekojeźdźcem"

JPGRowerzyści na obwodnicy Przemyśla

JPGZbiórka uczestników przejazdu.

JPGWręczenie nagród uczestnikom Konkursu "Zostań ekojeźdźcem"

JPGWręczenie nagród uczestnikom Konkursu "Zostań ekojeźdźcem"

JPGWręczenie nagród uczestnikom Konkursu "Zostań ekojeźdźcem"

JPGRowerzyści na obwodnicy Przemyśla

JPGMapa i profil trasy

JPGZmęczeni mogli wyjechać na Zniesienie koleją linową.

JPGPrzejazd ulicami Miasta

JPGPostój na nowym moście.

Opublikował:  | Data publikacji: 24-09-2012 10:05
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:15