1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zaproszenie na prezentację książki o generale Władysławie Bortnowskim

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie i Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu zapraszają na prezentację książki: Ryszard Ziobroń "Historia żołnierza tułacza. Działalność emigracyjna generała Władysława Bortnowskiego".
 
Prezentacja odbędzie się w piątek, 21 września 2012 r., godz. 16.30 w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu, ul. T. Kościuszki 7.

 

Informacja o książce
Książka autorstwa Ryszarda Ziobronia Historia żołnierza tułacza. Działalność emigracyjna generała Władysława Bortnowskiego dotyczy jednego z ważniejszych dowódców przedwojennego Wojska Polskiego. Bohater książki w 1939 r.  dowodził Armią „Pomorze”. Autor obszernie naświetlił szereg mało znanych wątków dotyczących bohatera, jego pobytu w niewoli i działalności w środowisku polskich emigrantów w Europie Zachodniej i USA. Historia żołnierza tułacza w 2010 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie o nagrodę im. prof. Tomasza Strzembosza.
Ryszard Ziobroń, stypendysta Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku. W 2007 r. uzyskał stopień doktor nauk humanistycznych (UJ). Obecnie pracownik rzeszowskiego Oddziału IPN. Zajmuje się m.in. historią wojskowości.

 

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl