10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zaproszenie na prezentację książki o generale Władysławie Bortnowskim

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie i Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu zapraszają na prezentację książki: Ryszard Ziobroń "Historia żołnierza tułacza. Działalność emigracyjna generała Władysława Bortnowskiego".
 
Prezentacja odbędzie się w piątek, 21 września 2012 r., godz. 16.30 w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu, ul. T. Kościuszki 7.

 

Informacja o książce
Książka autorstwa Ryszarda Ziobronia Historia żołnierza tułacza. Działalność emigracyjna generała Władysława Bortnowskiego dotyczy jednego z ważniejszych dowódców przedwojennego Wojska Polskiego. Bohater książki w 1939 r.  dowodził Armią „Pomorze”. Autor obszernie naświetlił szereg mało znanych wątków dotyczących bohatera, jego pobytu w niewoli i działalności w środowisku polskich emigrantów w Europie Zachodniej i USA. Historia żołnierza tułacza w 2010 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie o nagrodę im. prof. Tomasza Strzembosza.
Ryszard Ziobroń, stypendysta Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku. W 2007 r. uzyskał stopień doktor nauk humanistycznych (UJ). Obecnie pracownik rzeszowskiego Oddziału IPN. Zajmuje się m.in. historią wojskowości.

 

JPGNULL (138,90KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 20-09-2012 11:42
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 21-02-2013 15:39