23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pierwsze od kilkudziesięciu lat zawody lekkoatletyczne na zmoderniozawnym stadionie "Juvenia" - fotorelacja

8 września na nowo oddanym stadionie tartanowym przy ul. Dworskiego w Przemyślu odbyły się pierwsze od kilkudziesięciu lat zawody lekkoatletyczne. Organizatorami Mistrzostw województwa podkarpackiego dzieci starszych /rocznik 99-2000/, III rzutu ligi młodzików /rocznik 97-98/ oraz mityngu kwalifikacyjnego juniorów młodszych /95-96/ i juniorów /93-94/ był Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Rzeszowie przy współudziale Wydziału Sportu i Turystyki UM w Przemyślu, Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych oraz UKS "Tempo 5" w Przemyślu. W zawodach brało  udział ponad dwustu adeptów lekkiej atletyki ze wszystkich klubów podkarpackich, w tym kilkunastu medalistów Mistrzostw Polski w kategorii juniorów młodszych i juniorów.
Na uwagę zasługują wyniki młodzieżowca Stali Mielec Jarosława Lentowicza /92/ w skoku w dal - 7,58m, juniorów Tempa 5 Przemyśl - Weroniki Wyki /94/ na 400m - 58,95s i Lecha Podhalicza /94/ na 100m - 11,58s, juniorów młodszych Bartłomieja Stója /96/ z Victorii Stalowa Wola w dysku /1,5kg/ - 53,41m i Piotra Koralewicza /95/ z Tempa 5 w rzucie oszczepem - 58,07m oraz młodzika Resovii Rzeszów Igora Kopali /97/ w skoku wzwyż - 185cm. W III rzucie  ligi młodzików w której punktuje dwanaście najlepszych zawodników i zawodniczek z każdego klubu, niezbyt gościnni okazali się młodzi lekkoatleci przemyskiego Tempo 5 potwierdzając  swój prymat na Podkarpaciu również w trzeciej edycji zawodów.

Na I miejsce złożyły się wyniki następujących zawodników w kolejności zdobytych punktów:

1. Sztafeta chłopców  - 4x100m /47,14s - Opaluch Kamil, Kukurski Piotr, Hamielec Marcin, Kida Jakub/

2.Kozioł Wojciech -   600m /1,28,71min. rek. życ./

3.Kukurski Piotr - 300m /38.96s/

4.Herda Krzysztof - oszczep /46,19m/

5.Sura Karolina - 300m /44,45s/

6.Michta Michał - kula /11,68m/

7.Strzelec Justyna - 600m /1,44,08/

8.Puzacz Klaudia - dysk /29,30m/

9.Kazienko Patrycja - wzwyż /145cm/

10.Porębska Natalia - wzwyż /145cm rek. życ./

11.Sztafeta dziewcząt -  4x100m /54,38s - Wilk Magda, Strzelec Justyna, Bąk Katarzyna, Sura Karolina/

12.Sopyło Norbert - w dal /5,81m/

W ramach Mistrzostw województwa podkarpackiego dzieci starszych/99-2000/ najmłodsi przemyscy  adepci lekkiej atletyki zdobyli 6 medali:
Izabella Jabłońska/2000/ zwyciężyła na 100m /13,86s rek. życ./ oraz na 300m /46,24s rek. życ./
Jakub Szabaga/99/ wygrał bieg na 100m /13,14s/ oraz zdobył srebrny medal na 300m /44,20s rek. życ./
Semerko Angelika była druga na 600m /1,49,59min rek. życ./
Kamil Sidor zajął trzecie miejsce w biegu na 300m /45,36s/

Źródło: Krzysztof Sugier - UKS "TEMPO 5"

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL