17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przyłączcie się do Europejskiego Dnia bez Samochodu!

To już kolejny rok, kiedy na zaproszenie Ministra Środowiska miasto Przemyśl dołączyło do grona miast biorących udział w kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Celem kampanii jest propagowanie informacji o negatywnych skutkach używania samochodów, przekonanie społeczeństwa do korzystania z alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele zdrowsze i przyjemniejsze.
Chcielibyśmy również zaprosić Państwa do aktywnego włączenia się do tej akcji, której punktem kulminacyjnym jest znany zapewne Państwu Europejski Dzień bez Samochodu.
Zachęcamy, aby w tym dniu - 22 września zrezygnować z użytkowania własnego samochodu i wybrać komunikację miejską, rower czy też spacer. Będzie to nie tylko wsparcie kampanii, ale także dowód odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego naszego miasta.

W tym roku podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu przygotowaliśmy przejazd rowerowy ulicami naszego miasta. Jest to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby przejechać rowerem realizowaną obecnie obwodnicę, przed jej oficjalnym otwarciem.


Plan przejazdu:

22 września, godz. 15.00 START z Rynku i przejazd następującymi ulicami: Jagiellońska – Słowackiego – Pusta – Bakończycka – Lwowska – Obwodnica Miasta – Krakowska – Armii –Krajowej – Wysockiego - Wołodyjowskiego – Węgierska – Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II – Św. Józefa – Most Orląt Przemyskich, następnie do wyboru 3 warianty dotarcia na Zniesienie, gdzie planujemy zakończenie przejazdu i ognisko.

I wariant dla zmęczonych   Wybrzeże Piłsudskiego – Sanocka – wyciąg krzesełkowy (będzie możliwość zabrania roweru)

II wariant  dla wytrwałych   Jagiellońska – Słowackiego – Przemysława

III wariant dla nienasyconych  Wybrzeże Piłsudskiego – Waygarta – Grodzka –      Asnyka – Katedralna – Kapitulna – Tatarska

 

 

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie chętnych do wzięcia udziału w przejeździe do: Urzędu Miejskiego w Przemyślu – Kancelaria Prezydenta Miasta Rynek 1 I p. pok. nr 15, tel. 16  675 20  91 bądź na adres

Osoby niepełnoletnie zgłaszające się do udziału w przejeździe powinny być pod opieką osoby dorosłej, zalecamy także wszystkim jazdę w kasku. Mile widziane dzwonki, trąbki, gwizdki i innego rodzaju "przeszkadzajki" - niech będzie nas słychać!

W przypadku niesprzyjającej aury (opadów) przejazd nie odbędzie się.

Ponadto wspólnie z tygodnikiem „Życie Podkarpackie” oraz Miejskim Zakładem Komunikacji Sp. z o.o. zorganizowaliśmy bezpłatne przejazdy autobusami MZK w dniach:
- 21 września za okazaniem „Życia Podkarpackiego” nr 38 z dnia 19 września br.
- 22 września za okazaniem dowodu rejestracyjnego wraz z prawem jazdy.

Do promowania życia bez czterech kółek chcemy namówić Was również poprzez KONKURS Z NAGRODAMI. Przesyłajcie na adres siedziby „Życia Podkarpackiego (Przemyśl, Barska 15) prace plastyczne zachęcające do porzucenia nawyku jazdy samochodem i wyboru alternatywnego środka transportu. Technika prac dowolna, liczy się koncepcja i ekologiczny przekaz. Nie ma ograniczeń wiekowych, w zabawie może wziąć udział każdy, kto ma głowę pełną pomysłów i trochę wyobraźni. Termin składania prac upływa 20 września br.  Pięć najlepszych prac nagrodzimy kwartalną prenumeratą ŻP, biletem miesięcznym MZK oraz albumem o naszym pięknym mieście z dedykacją Prezydenta Miasta Przemyśla. Najciekawsze prace zostaną również zaprezentowane na łamach tygodnika.

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 11-09-2012 15:07
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:15