12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Świętujemy na "Kazimierzowskiej!"

Prezydent Miasta Przemyśla, Stowarzyszenie dla Przemyśla Regia Civitas oraz kupcy i przedsiębiorcy z ulicy Kazimierzowskiej zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w "Święcie Ulicy Kazimierzowskiej". Impreza plenerowa odbędzie się 16 września.

Wydarzenie to rozpocznie przejście kolorowego orszaku królewskiego spod wzgórza zamkowego, ulicami miasta do zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Franciszkańskiej, gdzie będzie ustawiona scena. Tam Prezydent Miasta przekaże ulicę Królowi Kazimierzowi Wielkiemu, a na muczetników będą czekać też inne niespodzianki, m.in. sąd nad złoczyńcą - zabawę animować będzie grupa Gildia Fantasy. Na scenie wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca "Przemyśl", kapela podwórkowa Przemyskie Niedźwiadki, Port Przemyśl, Blacksnake, Joke Ferajna, Beer Blues Band, oraz gwiazda wieczoru zespół "Kasa Chorych. Na małej scenie na rogu ulic Kazimierzowska-Serbańska zaprezentują się zespoły taneczne. Sklepy przy ulicy Kazimierzowskiej będą w tym dniu otwarte, a na wszystkich gości będą czekać ciekawe promocje.

Do zwiedzania w tym dniu zaprasza także również Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, które będzie otwarte do godziny 20.00. Warto zobaczyć prezentowane tam wystawy, szczególnie że bilety w tym dniu będą kosztowaćyulko 4 zł. 
Na całej ulicy będzie się działo dużo  ciekawych rzeczy: szczudlarze będą zabawiać najmłodszych, malowanie twarzy, konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych, uliczny mim, pokazy, kręcenie lodów i wiele innych atrakcji.

ZAPRASZAMY NA ŚWIĘTO!!!

 

Uwaga kierowcy! W dniu imprezy zamknięty dla ruchu będzie odcinek ul. Ratuszowej od skrzyżowania z ul. Serbańską. Możliwy będzie natomiast przejazd przez Plac Rybi na ul. Jagiellońską. Od 14 września od godz. 20.00 do 16 września do godz. 23.00 ograniczona zostanie także możliwość korzystania z parkingów: przy ul. Władycze 1 (od pomnika fajki do Muzeum Dzwonów i Fajek), przy ul. Ratuszowej (od nr 12a do toalet publicznych) oraz przy ul. Wałowej (do końca parkingu przy ul. Wałowej 4). Przepraszamy za utrudnienia z tym związane i prosimy o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie, a także o stosowanie się do zaleceń funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej zabezpieczających imprezę.

JPGŚwięto ulicy Kazimierzowskiej (865,58KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 10-09-2012 11:17
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 09-07-2013 23:33