Policjant Ruchu Drogowego 2012

W dniu 5 września br. zakończyły się wojewódzkie eliminacje konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2012". Tym razem konkurs odbywał się w Jarosławiu i Przemyślu. Zmagania trwały dwa dni. Sierżant sztabowy Maciej Długosiewicz i młodszy aspirant Radosław Urban - najlepsi policjanci drogówki będą reprezentować Podkarpacie w finale konkursu, który odbędzie się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
 
W tym roku wojewódzkie eliminacje konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego trwały dwa dni i odbywały się w Jarosławiu i Przemyślu. We wtorek 21 policjantów ze wszystkich komend miejskich i powiatowych na Podkarpaciu rozpoczęło eliminacje testem ze znajomości wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, zagadnień prawa karnego, prawa o wykroczeniach, wyszkolenia strzeleckiego, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych, a także udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych. Następnie funkcjonariusze przeszli kolejny sprawdzian - strzelanie z broni służbowej, które odbyło się w strzelnicy jarosławskiej komendy.
 
Dziś, na jednym ze skrzyżowań w Przemyślu policjanci pod okiem jury musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami kierowania ruchem drogowym. Rywalizację o miano najlepszego policjanta drogówki zakończyła jazda sprawnościowa motocyklem i samochodem osobowym. W obu przypadkach uczestnicy musieli przejechać specjalnie przygotowane tory, w jak najkrótszym czasie, popełniając jak najmniejszą ilość błędów. W przypadku jazdy samochodem dodatkową trudnością była piłeczka tenisowa umieszczona w specjalnym talerzu na masce samochodu - tzw. "Test Stewarta”. Dzisiejsze zmagania cieszyły się sporym zainteresowaniem przemyślan, bardzo wielu widzów obserwowało testowe jazdy, które odbywały się na Placu Niepodległości. 
 
Policjanci prezentowali wysokie umiejętności, różnice między nimi były minimalne. O miejscach w klasyfikacji decydowała przede wszystkim odporność na stres związany z rywalizacją. Po zsumowaniu punktów za poszczególne próby okazało się, że najlepszym policjantem ruchu drogowego na Podkarpaciu w 2012 roku jest sierżant sztabowy Maciej Długosiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Nisku. Tuż za nim uplasował się młodszy aspirant Radosław Urban z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, a trzecie miejsce w klasyfikacji zajął starszy sierżant Piotr Górniak z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Policjanci, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce walczyć będą o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego w Polsce. 
 
Uroczystą oprawę miało zakończenie zmagań. Puchary, nagrody pieniężne Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i trofea rzeczowe ufundowane przez darczyńców wręczał inspektor Andrzej Sabik, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Grzegorz Hayder - Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla i dyrektorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego na Podkarpaciu. 

JPGPolicjant Ruchu Drogowego 2012 (344,75KB)

JPGPolicjant Ruchu Drogowego 2012 (210,15KB)

JPGPolicjant Ruchu Drogowego 2012 (321,10KB)

JPGPolicjant Ruchu Drogowego 2012 (196,86KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 07-09-2012 11:55 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-02-2013 11:13

Na skróty