29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zostań zawodnikiem przemyskiej drużyny futbolu amerykańskiego

 

We wtorek 28 sierpnia o godz 16:00 na obiekcie Orlika przy ul. Bakończyckiej 11 (Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych) rozpocznie się pierwsza rekrutacja do drużyny futbolu amerykańskiego Przemyśl Bears.
 
Futbol amerykański na stale zagościł w Polsce w 2006 roku. W pierwszym sezonie zmagało się 4 zespoły, natomiast w 2012 roku już 38 drużyn w czterech klasach rozgrywkowych. Tegoroczny SuperFinał odbył się na Stadionie Narodowym i przyciągnął ponad 23 tysiące widzów co jest rekordem oglądalności w Europie !
 
Przemyskie Niedźwiedzie, pierwsza drużyna futbolu amerykańskiego w naszym mieście, rozpoczęła działalność w marcu tego roku. Na pierwszym, organizacyjnym spotkaniu zebrało się ponad 30 osób. Obecnie zespół liczy 25 zawodników.
 
Naszym celem na przyszły rok jest start w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Poczyniliśmy spore postępy zarówno sportowe jak i organizacyjne, jednak czynnik ludzki wciąż jest na pierwszym miejscu. Od liczby graczy, ich poziomu sportowego w głównej mierze zależy, w której klasie rozgrywkowej wystąpimy w przyszłorocznych rozgrywkach. Obecnie nasz skład spokojnie udźwignie trudy PLFA 8 (czwarta liga, w której gra się ośmioosobowymi składami). Rekrutacja ma wnieść do zespołu świeżą krew, być może liczba graczy wzrośnie na tyle by myśleć realnie o PLFA II (trzecia liga, w której na przeciwko siebie stają jedenastoosobowe składy)- zapowiada Bartosz Wardęga, prezes Klubu Futbolu Amerykańskiego Przemyśl Bears.
 
Kto zatem może pojawić się na obiekcie Orlika i przystąpić do rekrutacji ?
 
Opublikował:  | Data publikacji: 22-08-2012 09:50
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:15