7.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozmawiano z Ministrem Gospodarki o rozwoju Przemyśla i Ziemi Przemyskiej

20 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbyło się spotkanie z Ministrem Gospodarki Mieczysławem Kasprzakiem, w którym na zaproszenie Starosty Jana Pączka wziął udział Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciech Błachowicz.
Głównymi tematami spotkania były deregulacja, inwestycje związane z energią odnawialną, dofinansowanie działań innowacyjnych i ekoinwestycji.    
Rozmawiano o możliwościach rozwoju gospodarczego Przemyśla i Ziemi Przemyskiej, także w aspekcie Strefy Ekonomicznej w Przemyślu, na terenie której dobiegają końca prace związane z jej uzbrojeniem. Obecny na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta postulował, aby tereny obejmowane Strefą Ekonomiczną rozszerzone zostały o obszary dotknięte najwyższą stopą bezrobocia - o tereny tzw. Polski Wschodniej. Wystosowano apel o wsparcie działań mających na celu pomoc w ożywieniu gospodarczym Miasta Przemyśla oraz regionu.

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl