10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ambasador Japonii gościem Prezydenta Miasta

W dniu 9 lipca br. Prezydent Miasta Robert Choma spotkał się z przebywającym z wizytą w naszym mieście Ambasadorem Japonii w Polsce J.E. Makoto Yamanaka.

 

W spotkaniu Ambasadorowi towarzyszyła małżonka Yuriko Yamanaka, a także Dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii w Polsce Michiko Makino oraz Iga Dżochowska Dyrektor Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu i Atsuko Ogawa, pianistka i promotorka kultury japońskiej w Przemyślu i Polsce. Prezydentowi w rozmowach towarzyszyli jego Zastępcy: Grzegorz Hayder i Wojciech Błachowicz.

Rozmowa w dużej części poświęcona była właśnie działalności Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu, jego dotychczasowym osiągnięciom i planom działalności na przyszłość. Ponieważ była to pierwsza wizyta Ambasadora Japonii w Przemyślu, z zainteresowaniem zapoznał się osobiście z efektami funkcjonowania Centrum. Nie zabrakło w trakcie spotkania także tematów wykraczających poza kulturę i współpracę w tej dziedzinie. Prezydent Robert Choma Przedstawił Ambasadorowi informacje nt. przemyskiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Japoński dyplomata był też zainteresowany szczegółowymi danymi gospodarczymi i społeczno - demograficznymi Miasta, które mogą być pomocne w znalezieniu zainteresowanych inwestowaniem w naszym mieście. Zaznaczył także, że wiedza przeciętnych Japończyków i japońskich inwestorów na temat Polski, a w szczególności naszego regionu, jest według niego niewystarczająca i swoją rolę widzi m.in. w zmianie tego stanu.

 

Ambasador Makoto Yamanaka w trakcie pobytu w Przemyślu miał także okazję do zwiedzania Miasta, m.in. wieży katedralnej, jednego z fortów Twierdzy Przemyśl - Fortu XII Werner, a także do spotkania w Lecznicy i Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Andrzeja i Radosława Fedaczyńskich.

tekst: Witold Wołczyk

zdjecia: Zdzisław Czernecki

JPGSpotkanie z Ambasadorem Japonii w Polsce J.E. Makoto Yamanaka. (478,27KB)

JPGSpotkanie w Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu z udziałem Posła na Sejm RP Marka Rząsy i Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz - Śmigielskiej (648,32KB)

JPGSpotkanie z Ambasadorem Japonii w Polsce J.E. Makoto Yamanaka. (504,71KB)

JPGSpotkanie z Ambasadorem Japonii w Polsce J.E. Makoto Yamanaka. (464,87KB)

JPGZwiedzanie Miasta (557,86KB)

JPGSpotkanie z Ambasadorem Japonii w Polsce J.E. Makoto Yamanaka. (439,96KB)

JPGSpotkanie z Ambasadorem Japonii w Polsce J.E. Makoto Yamanaka. (399,84KB)

JPGZwiedzanie Miasta (662,82KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 16-07-2012 08:40
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:13