Zapraszamy do Piwnicy Artystycznej pod Niedźwiadkiem"!

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" od 17 lipca br. udostępni mieszkańcom i turystom do zwiedzania „Piwnicę Artystyczną pod Niedźwiadkiem”. 

Odrestaurowane piwnice pod budynkiem Rynek 1 to pierwszy etap planowanej podziemnej trasy turystycznej. Znajdująca się pod opieką PCKiN "Piwnica Artystyczna pod Niedźwiadkiem" swoją nazwę zawdzięcza znajdującemu się kondygnację wyżej, działającemu od wielu lat, słynącemu z muzyki jazzowej i bluesowej Klubowi "Niedźwiadek".  

W "Piwnicy..." prowadzona jest działalność kulturalna, która skierowana jest do mieszkańców naszego miasta, jak również do odwiedzających nas turystów. Odbywają się tu spotkania autorskie, koncerty muzyki kameralnej, prezentacja legend przemyskich, spotkania związane z historia naszego miasta. Odbywa się tu również działalność wystawiennicza. Prezentowane są prace z różnych dziedzin plastycznych.

W „Piwnicy Artystycznej pod Niedźwiadkiem” można zapoznać się ze stałą wystawą związaną z historią przemyskich kamienic. Na planszach znajdują się informujące o tym, jak kiedyś wyglądał Rynek, kamienice i położone pod nimi piwnice. Prezentowane są tu również przedmioty, które składały się na wyposażenie dawnych piwnic i domostw.

Serdecznie zapraszamy od wtorku do soboty w godzinach od 11.00 do 17.00. Bilety wstępu: 3 zł normalny, 2 zł ulgowy.

JPG"Piwnica Artystyczna pod Niedźwiadkiem" (583,42KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 04-07-2012 14:24 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-02-2013 11:13

Na skróty