22 °C
×

Lekkoatleci UKS "Tempo 5" zapunktowali na Mistrzostwach Polski Juniorów /rocznik 93-94/

W dniach 22 - 24 czerwca w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów /rocznik 93-94/ na które zakwalifikowała się czwórka lekkoatletów UKS Tempo 5 Przemyśl. Ich występ należy uznać za bardzo udany, ponieważ wszyscy nasi zawodnicy uplasowali się na wysokich, punktowanych miejscach. Życiową dyspozycję wykazała podopieczna Marii Sugier, Wyka Weronika /ur. 94r/, która startowała na dwóch dystansach. W biegu eliminacyjnym na 400mppł zajęła w swojej serii drugie miejsce z rekordem życiowym 63,12s kwalifikując się do finału A z piątym rezultatem . Godzinę później w eliminacjach biegu na 400m poprawiła kolejny rekord życiowy /56,94s/, który był dziewiątym wynikiem eliminacji /do finału A zabrakło jej 7 setnych sek./. W finałach rozgrywanych następnego dnia w biegu na 400mppł poprawiła po raz kolejny życiówkę /62,96s/ zajmując piąte miejsce. W  finale B rozegranym godzinę później, mocno już zmęczona rezultatem niewiele gorszym od rek. życ. /57,15s/ zajęła drugie miejsce co w ogólnej klasyfikacji dało jej 10 lokatę /nadmienić należy, że ten wynik byłby piątym rezultatem finału A/. Bardzo dobrze zaprezentował się podopieczny Leszka Wojciechowskiego:  Jakub Rybiałek /ur. 93r/  w rzucie dyskiem /1,75kg/. W eliminacjach konkursu wyrównał swój rekord życiowy wynikiem 47,69m i wszedł do szerokiego finału z dziesiątym wynikiem. Następnego dnia w finale wynik 44,32m zapewnił Jakubowi dziewiątą pozycję w Polsce. W skoku wzwyż startowała Paulina Kopacz /ur. 94r - trener Szkółka Robert/, która w konkursie eliminacyjnym pokonała poprzeczkę na wysokości 156cm w trzeciej próbie /pokonanie tej wysokości w drugiej próbie dawało awans do finału/ i zajęła w końcowej klasyfikacji 14 lokatę. Tomasz Zegarlicki /ur. 94r - trener Sugier Maria/ w biegu na 1500m z czasem 4,05,39min zajął w swojej serii 5 lokatę, która zapewniła mu 15 pozycję w konkurencji.

Źródło: Krzysztof Sugier UKS "Tempo 5" Przemyśl