20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wyróżnienie dla Miejskiego Serwisu Informacyjnego

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski było organizatorem V konkursu na „Najlepszą Stronę Internetową Małopolski”. Kapituła konkursowa postanowiła wyróżnić Miasto Przemyśl za Stronę Internetową: www.przemysl.pl, w uzasadnieniu wyboru znalazł się następujący zapis:  „za umiejętne ukazanie niezwykle obszernej tematyki i dbałość o wysoką wartość informacyjną co, sprawia że portal jest nie tylko informatorem, ale przede wszystkim istotnym źródłem informacji o mieście”. W czwartek 28 czerwca Sali Konferencyjnej Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień. W imieniu Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla wyróżnienie odebrał Jan Jarosz Naczelnik Wydziału Promocji. Pierwszą nagrodę w kategorii powiat otrzymał Powiat Brzeski, w kategorii miasto pierwsza nagroda trafiła do samorządu Gorlic. Oprócz przemyskiego wyróżnione zostały serwisy internetowe: Niepołomic i Gnojnika. Kapituła przyznała również wyróznienia specjalne dla Miasta Częstochowa oraz dla Pana Marcina Hałata Redaktora Naczelnego czasopisma i portalu "Nowa Wieś w Gminie Kęty". 

Przemyski, samorządowy serwis internetowy powstał w 1997 roku i był w tym czasie jedną z niewielu w Polsce stron internetowych redagowanych przez samorząd. W późniejszym czasie uzupełnieniem strony internetowej o informacje z zakresu prawa miejscowego, ogłoszeń i obwieszczeń był Biuletyn Informacji Publicznej. Po wielu transformacjach Miejski Serwis Informacyjny od 2007 roku działa w systemie zintegrowanym z Biuletynem Informacji Publicznej. Zastosowanie nowych technologii pozwoliło również na jego dynamiczną rozbudowę o nowe funkcjonalności i działy. Portal cieszy się ogromnym powodzeniem, miesięcznie notowanych jest ponad 200 tys. odsłon strony, a ta liczba ma tendencję wzrostową.

JPGW czwartek 28 czerwca Sali Konferencyjnej Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień. W imieniu Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla wyróżnienie odebrał Jan Jarosz Naczelnik Wydziału Promocji.

Opublikował:  | Data publikacji: 29-06-2012 09:45
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:13